Príjemný škrečok z Anglicka (Hamster of Doom)

Ridgeway Brewery - Hamster of Doom

Prvý nástrel: Dnes si otestujeme anglické pivo. To si vo všeobecnosti zachováva svoje charakteristické črty a to je len dobré. V chladničke sa nám chladí pivo s názvom Hamster od Doom. Spáchal ho pivovar Ridgeway Brewery. Ten nie je pre slovenských konzumentov až taký nedostupný. Ponúka ho napríklad Kaufland či Terno. Ak by ste sa o pivovare chceli dozvedieť niečo viac, máte smolu. Jeho stránka je minimalistická. Chváli sa len pivami, ktoré sú aktuálne v ponuke.

Názov piva: Hamster of Doom

Pivovar: Ridgeway Brewery

Druh piva: Brown Ale

Krajina: Anglicko/Veľká Británia

Stupňovitosť: 14,5%

Obsah alkoholu: 5,8 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ, kvasinky.

Cena: Pivo sme dostali darom od známych.

Farba: Hnedo-červená. Pivo je jemne kalné.

Vôňa: Zaujímavá kombinácia. Nájdete tu znaky kávy, orieškov i karamelu. Jemne môžete zachytiť kvetinkové odtiene.

Pena: Jemná, rýchlo vystúpala a opadla.

Chuť: Sladový úvod je príjemným vstupom do stredu. V ňom hlavné tóny určuje karamel, ale výrazne cítite kávu, oriešky a trochu aj slivky. Koncovka je trpko horká.

6.5/10

Zhrnutie

Príjemné pivo. Lahodné, pekne vyskladané. Už úvod naznačuje čo vás bude čakať a pri prechode do stredu vás nič neruší. Dominuje tu karamel v kombinácia s kávou a orieškami. Koncovka je horkastá. V druhej polovici pôsobí pivo surovejšie, ale nie je to na škodu. Hutnosť chutí je v poriadku, aj keď pri tomto štýle mohla byť vyššia. Dávam 6,5 bodu. Pivo, ktoré sa nemá za čo hanbiť.

Sending
Hodnotenie čitateľov
10/10 (1 hodnotenie)