„Prirodzené“ dievča z Rakúska (Schwechater Zwickl)

Schwechater-Zwickl

Prvý nástrel: Ideme do Rakúska. Na stole mám pivo Schwechater Zwickl. Musím sa priznať, že som mimoriadne zvedavý. Pivo sa chváli prírodným varením a už cez fľašu vidno, že má v sebe pšeničný slad. Je to taká trinástka (presnejšie 12,5). Som zvedavý čo Rakúšania vymysleli. Hádam nebudem ľutovať.

Názov piva: Schwechater Zwickl

Pivovar: Brauerei Schwechat

Druh piva: Svetlé pivo s kvasinkami.

Krajina: Rakúsko

Stupňovitosť: 12,5°

Obsah alkoholu: 5,4%

Farba: Svetlo- žltá. Zakalená.

Vôňa: Pomerne nezvyčajná. Jemný nádych citrusových plodov.

Pena: Úplne v poriadku. Aj zapenila, aj držala konzistenciu.

Chuť: Sladový nástup je taký ustráchaný. Prechádza do výrazného tela, ktoré mi pivo ani nepripomína. Cítim citrusové plody aj jemný kyslastý dojazd. Chmeľ cítiť len okrajovo.

5/10

Zhrnutie

No napadá mi jedno prirovnanie. Keďže stránka je určená pre 18+ môžem ho aj napísať. Sú dievčatá, ktoré sú moderné a sú také, ktoré sú striktne prirodzené. Nechávajú prírode voľný priebeh 🙂 Toto pivo je druhá kategória. Viem si dobre predstaviť, že Rakúšania vychádzali zo starých receptov. Taká divočina v ústach. Chute sú riadne divoké. Buď si na pivo zvyknete, ale ho necháte bokom. Čo je určite plus je to, že sa nejedná o europivo. Tento kúsok si určite zapamätáte. Rozmýšľam nad hodnotením. Niečo medzi päť a šesť. Dávam šestku. Už len za tu odvahu a originálne chute, ktoré však nemusia všetkým vyhovovať.