Producent Černej Hory otvorí prvú krčmu u nás v Bratislave

Šnyt č.2

Pivovarské koncepty ako Bokovka či Klubovňa dostanú v Bratislave českú konkurenciu. Skupina Lobkowicz, ktorá stojí za značkami piva ako Lobkowicz, Černá Hora, Rychtář, Vysoký Chlumec či Platan, expanduje na Slovensko so svojou reštauračnou sieťou. „Intenzívne pracujeme na projekte Šnyt v Bratislave,“ povedala portálu oPive.sk  špecialistka komunikácie spoločnosti Pivovary Lobkowicz Group Lucie Tučková.

Koncept s názvom Šnyt predstavila česká skupina len vlani. Spája piváreň s reštauráciou. „Jedným z atribútov siete reštaurácií Šnyt je „Strom pivných štýlov “. Vďaka nemu je možné spotrebiteľa nenásilnou formou vzdelávať, aby spoznával krásy pivného sveta,“ opisoval pred rokom smerovanie manažér reťazca Vojtěch Kleisner. Názov konceptu je odvodený od spôsobu čapovania piva. Samotná skupina ho vysvetľuje nasledovne. „Pán výčapný najprv miernym pootočením kohúta nareže do pohára dostatočné množstvo peny, potom otvorí pivný kohút naplno a pod penu dočapuje pivo tak, aby bolo v pohári cca 1/3 piva, 1/3 peny a 1/3 pohára zostala prázdna. Nestráži sa tu miera. Šnyt sa vyznačuje tekutou krémovou penou, strednom rezkosťou a čerstvosťou.“

Podniky s názvom Šnyt dnes nájdete napríklad v Prahe, Olomouci, Prostějove či Ústí nad Orlicí. Ak by ste ich navštívili, na pípe by ste zväčša našli šesť pív z domácej produkcie skupiny. Kedy a kde by mali otvárať prvý Šnyt v Bratislave, nateraz pivovarská skupina neprezradila.

Lidl Letak

Podľa Tučkovej aktuálne posilňujú pozície v maloobchodnej sieti. Pivné kufríky, ktoré mnohí zákazníci poznajú hlavne z Lidla, možno v krátkej budúcnosti nájdu aj v inom maloobchodnom reťazci. „Rokujeme aj s ďalšími reťazcami na Slovensku, ale zatiaľ je predčasné prezrádzať konkrétnu spoluprácu,“ konštatuje špecialistka komunikácie.

Lobkowicz sa v posledných mesiacoch spomínal v médiách hlavne v súvislosti s výmenou majiteľov. Vlani prevzala väčšinový podiel cez spoločnosť  LAPASAN čínska skupina CEFC. Podiel v pivovare má pritom aj finančná skupina J&T Private Equity Group. Aj v súvislosti s týmto vstupom sa očakáva, že české pivo by sa malo vyvážať do Číny. Lobkowicz vlastní pivovary Protivín, Černá Hora, Jihlava, Klášter, Rychtář, Uherský Brod a Vysoký Chlumec.

Snímka: Šnyt, Lidl