Prudko piteľná APA z Poľska (Pinta A ja pale ale)

Prvý nástrel: Poľský pivovar Browar Pinta vzišiel z domovaričov a stal sa jedným z najvýraznejších predstaviteľov poľskej remeselnej revolúcie. Založili ho v roku 2011 a za takmer šesť rokov svojej existencie získal množstvo ocenení. Dnes si otestujeme v podstate „klasiku.“ Pivo s názvom A ja pale ale, ktoré zaraďujeme do štýlu American Pale Ale.

Názov piva: A ja pale ale

Pivovar: Browar Pinta

Druh piva: American Pale Ale

Krajina: Poľsko

Stupňovitosť: 12,0 %

Obsah alkoholu: 4,5 %

Zloženie: Voda, slady ( Weyermann – Pale Ale, Caraamber), chmeľ (Columbus, Chinook, Cascade, Simcoe), kvasinky.

Cena: Pivo sme kúpili v poľskom supermarkete, stálo 1,70 eura.

Farba: Zlatistá, pivo je jemne kalné, keďže ide o nefiltrovaný kúsok.

Pena: Jemná, mala smotanovú konzistenciu. Rýchlo padla.

Vôňa: Málo výrazná, zachytíte citrusové ovocie a karamel.

Chuť: Sladový úvod je primerane nastavený, v strede vystreľuje citrusové ovocie (limetka, grep) a jemne aj karamel. V pozadí nájdete trávnaté tóny. Celkovo nie sú tóny až tak hutné. Koncovka je príjemne horkastá.

7.5/10

Zhrnutie

Prudko piteľný kúsok. To je asi najlepšia charakteristika tohto piva. Musíme sa však priznať, že v tomto prípade sme mali o malý kúsok väčšie očakávania. Od Pinty sme totiž mali viacero kúskov a vždy dopadli výrazne nadpriemerne. Doslova nás vždy šokovali. Tu ten šok chýba, ale aj tak je to výborné pivo. Ale k veci. Najsilnejšou stránkou je ľahkosť, sviežosť a spomínaná piteľnosť. Bruchu dominuje citrusové ovocie. Pivo sa pije ľahko a každý dúšok nabáda na ďalší. Viem si predstaviť, že v lete to môže byť ideálna voľba. Takto dostáva toto pivo slušných 7,5 bodu.

Sending
Hodnotenie čitateľov
7/10 (3 hodnotení)