Pivo tohtoročného leta? Aj toto (El Mariachi)

Ak by sme mali vymenovať tri pivá, ktoré nás na jarnom Salóne piva 2018 najviac zaujali a očarili, pivo s názvom El Mariachi by bolo medzi nimi. Pivovar Unorthodox Brewing ukázal kúsok, ktorý bol osviežujúci, iskrivý a netuctový. Presne taký, ako sa hodí na leto. Pivo navarené v štýle Gose sme tak zaradili do nášho testovania. Keď testujete v teréne je to iné ako v pokoji a nerušene. Aj preto sme zvedaví, ako dopadne porovnanie a či pivo obháji svoj prvý dojem.

Názov piva: El Mariachi – Margarita Gose

Pivovar: Unorthodox Brewing (navarené v pivovare Sessler)

Druh piva: Gose

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 11 %

Obsah alkoholu: 4,5 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad (plzenský), pšeničný slad, chmeľ (Amarillo), kvasinky, lactobactillus plantarum, himalájska soľ, limetkova šťava, pomarančová kôra.

Cena: Pivo nám na otestovanie dodal internetový obchod Fľaškáreň.sk.

Farba: Svetložltá. Pivo je kalné. 

Pena: Vysoká, šľahačková. Bola zložená z malých bubliniek.

Vôňa: Kombinácia limetky, pomarančov a kyslých tónov. V pozadí zachytíte niečo sladkasté – kokos. Nevyrušuje, je však prítomný.

Chuť: Sladový základ je nevýrazný, telo prázdnejšie. Ponúka však pekne našponované tóny. Nájdete v ňom kombináciu limetky, pomarančov a náznakov kokosu. Ich chute sú zvýraznené výraznou slanosťou. Koncovka je horkastá len jemne.

7.5/10

Zhrnutie

Geniálna kombinácia. Najmä „súboj“ kyslosti, slanosti a citrusovej ovocnosti robí toto pivo zaujímavé a netuctové. Pije sa ľahko, je osviežujúce a iskrivé. V danej kategórii asi jedno z najlepších pív čo sme pili. Najmä z pohľadu bežného pitia. Za to palec hore. Ak by sme to hodnotili z tohto pohľadu, pivo by atakovalo deviatku (!). Ale… Kokos by v tomto pive nemal byť. Dostupná literatúra hovorí o tom, že pri pivách, ktoré boli kvasené lactobacilom, je kokos chybou a je nežiadúci. Vzniká pri fermentácií ako vedľajší produkt. A čo teraz? Pivo chutí a pije sa výborne, body však musia ísť dole. Je to za 7,5 bodu s tým, že chuťovo je na tom určite za vyššie a platí, že pivo patrí do kategórie pivný zážitok. Treba ochutnať, určite toto pivo zmizne z pultov predajní aj výčapov veľmi rýchlo. Kupujte, kým je. Radi privítame aj vaše názory.

Sending
Hodnotenie čitateľov
7.68/10 (20 hodnotenie)