Prvotriedna pšenica od pánov majstrov (Original Weissbier)

Schneider Weisse - Original Weissbier

Nemecký pivovar Schneider Weisse má už vo svojim názve prezradené svoje zameranie. Špecializuje sa totiž na výrobu pšeničných. Jeho história sa začala písať v roku 1872 v Mníchove. Aj záujem o ich pivo im pomohol prežiť druhú svetovú vojnu. Ešte pred ňou totiž rozšírili výrobu svojho piva do miest  Kelheim a Straubing. A to ich asi zachránilo. Počas vojny totiž zničili ich pivovar v Mníchove. Po nej tak za začali rozvíjať pivovar v meste Kelheim.

Dnes má pivovar produkciu na úrovni 300-tisíc hektolitrov. Pre predstavu, je to asi trikrát viac ako Banskobystrický pivovar. Z ich produkcie ochutnáme pivo s názvom  Original Weissbier.

Názov piva: Original Weissbier

Pivovar: Schneider Weisse

Druh piva: Weissbier

Krajina: Nemecko

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu:  5,4%

Zloženie: Voda, pšeničný a jačmenný slad, chmeľ, kvasinky.

Cena: Za škatuľu 4 pív sme zaplatili 12 eur.

Farba: Medená, pivo je mútne.

Pena: Vysoká, nadýchaná so šľahačkovitou štruktúrou.

Vôňa: Typická pšenica. Kombinácia banánov, klinčekov, mandarínky aj jemného karamelu.

Chuť: Sladový základ je výraznejší, rezkosť ideálna. V chuti kombinácia banánov, mandarínok, klinčekov aj náznakov karamelu či keksíkov. Horkosť je stredne výrazná, doznievanie je jemne korenisté.

8/10

Zhrnutie

Prvotriedna pšenica. Najprv sa nám nepáčila farba piva, keď sme si mysleli, že ide o zoxidovaný kúsok. Po ochutnaní sme však tento variant vylúčili a na internete rýchlo zistili, že farba je presne taká, aká má byť. Plusom tohto kúsku je iskrivosť, hutnosť, lahodnosť aj previazanie tónov. Za nás je to osmička.

Sending
Hodnotenie čitateľov
8/10 (3 hodnotení)