Raz ochutnať a potom rýchlo zabudnúť (Carlsberg 0.0)

Carlsberg Breweries - 0,0

Dnes ochutnáme nealkoholické pivo, ktoré nesie názov Carlsberg 0.0. Ako už názov napovedá, pôjde o kúsok z produkcie jednej z najväčších pivovarníckych skupín. Pivo sme našli v ponuke poľského supermarketu a boli sme zvedaví na to, čím sa napríklad odlišuje od produkcie slovenských pivovarov.

Pivovar ho na svojich stránkach predstavuje nasledovne: „My Dáni milujeme dobré pivo, ale niekedy chceme ísť bez alkoholu. Žiaden problém. Carlsberg 0.0, osviežujúci s chrumkavým chmeľovým zahryznutím, je všetko, čo by ste očakávali od dobre vyváženého ležiaku…vyrobeného len tak, aby obsahoval nulový alkohol a polovicu kalórií ako náš bežný ležiak.“

Názov piva: Carlsberg 0.0

Pivovar: Carlsberg Breweries

Druh piva: Nealkoholické pivo

Krajina: Poľsko

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu:  0,0%

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ

Cena: Za pollitrovú fľašu sme zaplatili v prepočte jedno euro.

Farba: Svetlo-žltá. Pivo je číre.

Pena: Jemná, zložená s väčších bubliniek. Extrémne rýchlo padala. Bol problém odfotografovať ju.

Vôňa: Plechové tóny typické pre nealkoholické pivo. Náznakom zachytíte karamel a med.

Chuť: Sladový základ je nevýrazný, rezkosť vyššia. V chuti kombinácia medu, sladu, plechových tónov a akéhosi parfému. Horkosť je nevýrazná, doznievanie sladkasté.

4/10

Zhrnutie

Povedzme si, že nealkoholické pivo by malo byť náhradou za jeho alkoholickú verziu. V tomto prípade to má od ideálu ďaleko. Najmä ak to porovnávame s našou predstavou ležiaku. Ak to porovnáme s alkoholický Carlsbergom, možno by bolo hodnotenie prívetivejšie. Ale my to tak neporovnávame. Pivo neponúkne prakticky nič. Len sladkasté tóny a plochý rozmer. U nás to stačilo na štvorku. Zlatá československá produkcia nealkoholických pív.

Sending
Hodnotenie čitateľov
6.13/10 (4 hodnotení)