Toto nebol láska na prvý ani druhý dúšok (Stodola)

Funky Fluid - Stodola

Poľský pivovar Funy Fluid založila vo Varšave dvojica Michał Langier a Karol Mizielski. Obaja pritom s pivom pracovali niekoľko rokov. Kým prvý varil pivo pod značkou Langier Beer, druhý sa špecializoval na predaj remeselného piva. Obaja sa rozhodli spojiť sily do značky Funky Fluid. Pivovar o sebe hovorí, že je neštandardný, nezvyčajný a nepredvidateľný. Dnes ochutnáme ich pivo, ktoré nesie názov Stodola. Ide o pivo štýlu Inda Pale Lager. Čiže ľudovo povedané, až do kvasenia išlo o recept ležiaku. Ten však bol následne kvasený vrchne.

Názov piva: Stodola – Jasna Pelna

Pivovar: Browar Funky Fluid

Druh piva: India Pale Lager

Krajina: Poľsko

Stupňovitosť: Neuvedná

Obsah alkoholu: 5,2 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ (Lubelski, Marynka, Magnum), kvasinky.

Cena: Janusz Moczywąs

Farba: Zlatistá, pivo je kalné.

Pena: Vysoká, nadýchaná. Bola zložená z mikrobubliniek a pomaly padala.

Vôňa: Kombinácia karamelu, medu, ale aj pomarančových tónov.

Chuť: Sladový základ je výrazný, rezkosť ideálna. V chuti kombinácia výraznejšieho karamelu, medu, sušienok aj náznakov egrešov, masielka či čokolády. Horkosť je výraznejšia, doznievanie sladové.

6.5/10

Zhrnutie

Nie je to láska na prvý dúšok a možno ani na druhý. Pivo ponúka zaujímavé zvraty, ktoré nemusia sadnúť každému. V pive nájdete znaky ležiaku, ale aj ejlu. Niekedy je to v prospech, niekedy menej. Za nás to bolo na hrane. Body šli dole za výraznejší karamel aj masielko. Aj preto je to 6,5 bodu.

Sending
Hodnotenie čitateľov
0/10 (0 hodnotenie)