Remeselné pivo nie je zárukou extraligy (Ursa Podróžnik)

Ursa Podróžnik

Prvý nástrel: Nákup v Poľsku bol pomerne veľký a istý čas potrvá, kým vyskúšame všetky kúsky. Dnes si posvietime na ďalší. Tentokrát z mikropivovaru Ursa Maior. Aj keď ide o poľský pivovar, názov má latinský a môžeme ho preložiť ako Veľká medvedica. Samotný pivovar sa nevenuje len pivu, ale istým spôsobom chce reflektovať aj na životný štýl a možnosti, ktoré zo sebou prináša pivo. Aj preto si dávajú záležať na každom detaile. Napríklad aj etikete dnešného kúsku. Ten nesie názov Ursa Podróžnik. Ide o ľahké pivo s nízkym obsahom alkoholu. Tak sme zvedaví. Pivovar naozaj myslí na všetko a na etikete nájdete aj odporúčania k čomu sa pivo hodí. Vraj je ideálne k šalátom, cestovinám, ryži, pizze, grilovanej či varenej zelenine, ovčiemu syru, hermelínu, mozzarelle. Ale tiež k palacinkám či pudingu.

Názov piva: Ursa Podróžnik

Pivovar: Ursa Maior

Druh piva: Light Pale Ale

Krajina: Poľsko

Stupňovitosť: 11%

Obsah alkoholu: 3,6 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad, pšeničný slad, chmeľ, kvasinky.

Farba: Oranžová. Pivo je kalné, keďže je nefiltrované.

Vôňa: Jemne cítim grep, ktorý výraznejšie prebíja kvetinkový tón. Vôňa je málo výrazná.

Pena: Zapenila, ale rýchlo padla.

Chuť: Úvod je postavený veľmi nízko. Postupne sa chuť stupňuje, ale negraduje ničím výnimočným. Koncovka je jemne horkastá. Rezkosť je dosť vysoká. V závere cítim jemnú pachuť.

5/10

Zhrnutie

Pív, ktoré majú taký malý obsah alkoholu nie je na trhu veľa. Ťažko sa potom porovnávajú, keďže v danej kategórií nájdete len lacné privátne značky. Tento kúsok nejako výrazne nezaujal. Najsilnejšou stránkou bola piteľnosť. Tu trochu kazila vyššia rezkosť. Inak ste v pive objavili len jemné záblesky ovocia. Nebolo to nič výrazné – jemne grep, jahoda, hrozno. Koncovka bola horkastá len jemne. Celkový dojem priemerný. Dávam päťku. Vyskúšať môžete, z nôh však asi nespadnete.