Veľmi podarený pivný počin z Rožňavy (Stout)

Kaltenecker - Stout

Pod dlhom čase sa vraciame k pivovaru Kaltenecker. Narazili sme na pivo s názvom Stout – Chocolate Oatmeal. Nedalo nám a museli sme ho ochutnať. Pri jeho výrobe použil pivovar okre ovseného sladu aj nepražené kakaové bôby.

Pivovar toto pivo predstavuje nasledovne: „Typická tmavohnedá až čierna farba. Tento štýl nesie stredný obsah alkoholu. Pražený slad je pôvodcom karamelových tónov dolaďujúcich krémové, plné telo podporené ovsenými vločkami. Pred umocnenie vône a chuti sme pridali v procese varu surové kakaové bôby z Ekvádoru. Korunou piva je tmavohnedá, krémovo nadýchaná, hustá pena.“

Názov piva: Stout – Chocolate Oatmeal

Pivovar: Pivovar Kaltenecker

Druh piva: Oatmeal Stout

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu:  5,8%

Zloženie: Voda, jačmenné a ovsené slady, nepražené kakaové bôby, chmeľ.

Cena: Za tretinkovú fľašu sme zaplatili 2,19 eura.

Farba: Čierna.

Pena: Svetlohnedá, stredne vysoká. Mala šľahačkovitú konzistenciu a pomaly padala.

Vôňa: Kombinácia tmavej čokolády, kávy a náznakov bobuľovitého ovocia.

Chuť: Sladový základ je stredne výrazný, rezkosť ideálna. V chuti kombinácia tmavej čokolády, kakaa, kávy, tmavého bobuľovitého ovocia a náznakov karamelu. Horkosť je na štýl výraznejšia, doznievanie horkasté.

8/10

Zhrnutie

Takéto dobré pivo z pivovaru Kaltenecker sme už dávno nepili. Pivo je výrazné, hutné a iskrivé. Bavia hlavne čokoládovo-kávové tóny, ktoré prechádzajú do ovocných tónov. Kúsok zaujme jemnosťou, lahodnosťou  i piteľnosťou. Za nás je to osmička. Fanúšikom tohto štýlu môžeme vrelo odporúčať.

Sending
Hodnotenie čitateľov
7.5/10 (2 hodnotení)