Ďalší pivovar na ceste. Na mapu pribudnú Šarišské Michaľany

Budova - Remeselný pivovar Revak

Na východe Slovenska sa pripravuje ďalší pivovar. Ponesie názov Revak. Domáce pivo by si po novom mali vychutnávať obyvatelia obce Šarišské Michaľany, ktorú nájdete v okrese Sabinov. Pivovar sa pritom kapacitou zaradí medzi menšie.

Menší medzi malými

Zámer stavať pivovar predložila úradom spoločnosť Revak Corp. Tá vznikla len v marci tohto roka a v predmete jej činnosti nájdete aj výrobu piva a sladu. To je nevyhnutý predpoklad na to, aby mohla prevádzkovať pivovar.

Zámer prezrádza aj názov nového producenta. Ten by mal niesť názov Remeselný pivovar Revak. Pôjde pritom o produkčný pivovar bez vlastnej reštaurácie.

„Pivovar bude slúžiť na varenie a predaj rôznych druhov piva, ktoré budú následne dodávané ďalším odberateľom v spotrebiteľskom balení vo fľašiach a v KEG sudoch,“ píše sa v zámere. Kapacitou pôjde o menší pivovar, keď by mal ročne navariť asi 960 hektolitrov.

Už o rok?

Majiteľ pivovaru však už teraz avizuje, že v budúcnosti je možné rozšírenie výroby. Maximálne by chcel v pivovare navariť tritisíc hektolitrov piva. Pivovar by mal sídliť v existujúcej budove, ktorá stoji na ulici Kpt.  Nálepku.

Práce na rekonštrukcii budovy už mali začať, s otvorením počíta majiteľ v máji budúceho roka. Ide však len o predbežný odhad, v podobných prípadoch sa termíny posúvajú aj o niekoľko mesiacov.

Zaujímavá je výška investície do pivovaru. Investor ju vyčíslil na 150-tisíc eur. Pri projektoch s podobnou kapacitou sa sumy pohybovali aj niekoľkonásobne vyššie. Len pripomenieme, že v okrese Sabinov aktuálne nie je žiadny pivovar. V minulosti v okresnom meste sídlil pivovar Štamgast, ten sa však presťahoval do obce Chmeľov.

Prečítajte si aj

Atomic Brewery: V Spišskej Novej Vsi by sme chceli postaviť pivovar

Snímka: Google Street View