Atomic Brewery: V Spišskej Novej Vsi by sme chceli postaviť pivovar

Atomic Brewery - fľaše

Aj keď sa Spišská Nová Ves môže pochváliť vlastným pivovarom už teraz (pivovar Buchvald),  jeden ďalší je na ceste. Teda lepšie povedané, chcel by byť na ceste, ak všetko pôjde podľa plánu. Stavať by ho chcel Norbert Mazúr, ktorý tento rok rozbehol kočovný pivovar Atomic Brewery.

Domovarič

Norbert si vlastný pivovar nevysníval len tak. Podobne ako mnohí iní pivovarníci, aj on sa pričuchol k vareniu piva doma. „Začínal som ako domovarič. Bavilo ma to a tak som si spravil aj pivovarnícky kurz,“ hovorí pre portál oPive.sk Norbert.

Keď sa ho opýtate na to, či to myslí s vlastným pivpovarom vážne, veľmi rýchlo vás presvedčí. „Už mám v Spišskej Novej Vsi kúpené aj pozemky,“ hovorí a dodáva, že cieľom je vybudovať produkčný pivovar.

Atomic Brewery logo

„Budeme mať však aj vlastnú predajňu. V Slovenskom raji by sme chceli otvoriť bufet, kde by sme čapovali všetky naše pivá,“ naznačuje ďalšie smerovanie. V jeho plánoch pritom figuruje aj vlastná pivotéka priamo v Spišskej Novej Vsi.

Investora už zohnal

Podobných plánov má mnoho pivovarníkov, v prípade Spišiaka je už vyriešená aj otázka investícií. „Našiel som investora v Zlatých Moravciach. Najprv sme si však museli otestovať, aká bude reakcia trhu na naše pivo,“ hovorí.

Aj preto v týchto týždňoch prišlo na trh pivo z jeho kočovného pivovaru Atomic Brewery. „Išlo o vrchne kvasený ležiak, dalo by sa hovoriť o tom, že je to IPL,“ prezrádza. Aj napriek tomu, že príchod na trh si naplánoval v tej najmenej priaznivej dobe, prvú várku nemal problém predať.

K prvému pivu by mali pribudnúť aj ďalšie. V pláne chce pivovarník navariť aj pivá štýlu IPA, APA či Weizen. Ide o pivá, ktorých receptúru vymýšľal sám pivovarník. Ten dnes verí, že predaje piva sa podaria a on bude môcť zrealizovať svoj hlavný cieľ – postaviť svoj pivovar.

Prečítajte si aj

Pivovar Buchvald sa presťahoval a desaťnásobne zvýšil kapacitu

Snímky: Atomic Brewery