Salón piva začína. Organizátori upozorňujú na opatrenia

Salón piva

Ak by neprišla koronakríza, na jarnú edíciu Salónu piva by sme v týchto dňoch už ani nespomínali. Lenže na „ak“ sa nikde nehrá. Pandémia nového koronavírusu zmenila plány nielen pivovarníctvu. Už sa zdalo, že tento rok bude len jeden Salón piva, organizátori však netradične pripravili aj jeho letnú edíciu.

Na tradičnom mieste

Tá sa uskutoční od 8. do 10. júla v Starej tržnici v Bratislave.  „Našťastie sa situácia na Slovensku ohľadne pandémie nevyhrotila tak veľmi, ako v iných štátoch a v súčasnosti sa uvoľňujú takmer všetky prísne opatrenia, týkajúce sa aj hromadných podujatí, ako sú napr. festivaly,“ hovorí pre oPive.sk organizátor Ivan Čižmárik.

Aj keď sa podujatie uskutoční na tradičnom mieste, oproti predchádzajúcim edíciam bude iné. „Pre nás, organizátorov, je táto situácia oveľa zložitejšia ako obyčajne, preto sme museli okrem hygienických opatrení pristúpiť aj k dvom mimoriadnym, organizačným zmenám,“ konštatuje organizátor.

Vstupenky budú dostupné len na mieste.Pivovary a stánky s pivom budú iba na prízemí Starej tržnice, na poschodí bude zase umiestnené sedenie. „Bude ho dostatok a zároveň aj s dostatočnými rozostupom medzi stolmi,“ hovorí Ivan.

Aj iné oplachovanie

Druhou podstatnou zmenou je čistenie pohárov. „Pivo sa bude čapovať iba do čistých pohárov. Oplachovanie pohárov budeme zabezpečovať na jednom, vyznačenom mieste. Poháre budeme návštevníkom vymieňať systémom „vymeň špinavý za čistý“,“ vysvetľuje organizátor.

Organizátori zároveň prosia účastníkov, aby dodržiavali opatrenia:

  • Každý návštevník musí mať pri vstupe a pobyte na festivale prekryté horné dýchacie cesty ochranným rúškom, šatkou alebo šálom. Neplatí pri konzumácii jedla a pití nápojov.
  • Každý návštevník si pri vstupe, aj počas festivalu, musí často dezinfikovať ruky.
  • Platí zákaz podávania rúk.
  • Odporúčame dodržiavanie rozstupov dva metre medzi osobami, neplatí to pre osoby žijúce v spoločnej domácnosti a partnerov.
  • Ak máte príznaky akútneho respiračného ochorenia, alebo zvýšenú telesnú teplotu, prosíme vás zostaňte doma! Kontaktujte svojho ošetrujúceho lekára a opustite miesto Starej tržnice.
Zmeny aj na jeseň

Zmeny sa dotknú aj jessenej edície festivalu. Pôvodne sa mala uskutočniť v septembri, organizátori ju presunuli na október. Konkrétne sa uskutoční 14. až 16. októbra tradičnej v Starej tržnici. Okrem toho chcú organizátori so Salónom zavítať aj do dvoch ďalších miest: do Žiliny (Stanica Záriečie, 31.7. – 1.8. 2020) a Košíc (Kunsthalle, 11. – 12.9. 2020).

Prečítajte si aj

Pivné potulky Berlínom: Keď vás majiteľ ponúkne pivom z roku 1978

Snímka: FB Salón piva