Šariš začne prerábať krčmy. Chce konkurovať špeciálmi

Šariš krčma - 01

Druhý najväčší pivovar na Slovensku začal tento rok zostra. Pivovary Topvar sa pustili do prerábania prevádzok na východe Slovenska. Ich cieľom je zvýšiť atraktivitu vybraných krčiem a pubov. Prvou zrenovovanou prevádzkou je The Face Club v obchodnom centre Merkur v Košiciach. Ten sa tento týždeň stal vlajkovou loďou značky Šariš. „Koncept prevádzok Šariš, ktorý sa postupne objaví aj v ďalších mestách na východe Slovenska, má zákazníkom priniesť ešte lepší zážitok z piva v príjemnom prostredí. Takmer celá prevádzka prešla rekonštrukciou,“ uviedol pre média  Róbert Kubička, marketingový manažér.

Podobne ako v špecializovaných krčmách, aj tu chcú zákazníkov lákať špeciálmi. Aktuálne na výčap nasadili Šariš lavínu a cifrovaný. Štandardom má byť aj nepasterizovaný Šariš. Cieľ je ľahko čitateľný a nezakrývajú ho ani v pivovare. „Značka Šariš si chce okrem svojej stabilnej základne fanúšikov budovať vzťah aj so skupinou mladých dospelých, čo sa odráža najmä v architektonickom štýle prevádzky, ktoré je ladený do moderných, ale zároveň srdečných tónov,“ vysvetľoval Róbert Kubička za značku Šariš.

Šariš krčma - 02

Prečo to červená značka robí? Je známe, že veľkým pivovarom padajú predaje v krčmách, reštauráciách a puboch.  Aj takéto zmeny majú prilákať nových zákazníkov. V Košiciach to však budú mať ťažké. Dnes v metropole východu totiž nájdete hneď štvoricu pivovarov  – Golem, Hostinec, Šemrák, Cassa Brewery. Navyše, ponuku dopĺňajú aj podniky špecializujúce sa na remeselné pivo.

Pivovary Topvar je členom SABMiller, ktorá je jednou z najväčších svetových pivovarníckych spoločností so 70 -tisíc zamestnancami v 75 krajinách celého sveta. Ponúka viac ako 200 pivných značiek vrátane celosvetovo známych, ako sú Pilsner Urquell, Peroni Nastro Azzuro, Miller Genuine Draft a Grolsch, rovnako ako popredné lokálne značky Aguila (Kolumbia), Castle (Južná Afrika), Miller Lite (USA), Snow (Čína), Victoria Bitter (Austrália) alebo Tyskie (Poľsko).Súčasťou portfólia spoločnosti Pivovary Topvar sú značky Šariš, Topvar, Smädný mních, Velkopopovický Kozel, Pilsner Urquell, Master, Gambrinus a Birell.

Snímky: Pivovary Topvar