Session NEIPA z Galanty? Za nás podarené pitie (Malý GAtsby)

Galgan - Malý GAtsby

Po dlhšom čase sa vrátime k pivovaru Galgan. Ten nájdete v Galante. Z jeho ponuky dnes ochutnáme pivo s názvom Malý GAtsby.

Pivovar tento kúsok predstavuje nasledovne: „Malý GAtsby je najnovší prírastok do našej pivnej „famílie“. Pohodlne sa teda usaďte, pustite si dobrý džez alebo inú obľúbenú muzičku a vychutnajte si tento „šťavnatý“ mok s výraznou žltou až zlatistou farbou a neprehliadnuteľnou zakalenosťou, ktorému dominujú výrazné chute a vône s nádychom tropického ovocia, citrusov a nižšia horkosť, čo zvýrazňuje jeho dobrú pitelnosť.“

Inak musíme pochváliť pivovar za ich prezentáciu na ich webovej stránke. Každé pivo je pekne predstavené. Tak to má byť.

Názov piva: Malý GAtsby

Pivovar: Galantský remeselný pivovar Galgan

Druh piva: Session NEIPA

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 13,6°

Obsah alkoholu:  5,1%

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ, kvasinky.

Cena: Pivo sme na otestovanie dostali priamo z pivovaru.

Farba: Tmavo-žltá, pivo je kalné, zahmlené.

Pena: Vysoká, nadýchaná. Pomerne dlho si držala tvar a len pomaly padala.

Vôňa: Intenzívna. Kombinácia pomela, grepu, marakuje aj ananásu.

Chuť: Sladový základ je nevýrazný, rezkosť ideálna. V chuti kombinácia červených pomarančov, grepu, pomela, marakuje. Horkosť je na štýl výraznejšia, doznievanie je citrusovo-korenisté s jemným znakom po kvasniciach.

7.5/10

Zhrnutie

Podarené pitie. Na obsah alkoholu hutné, iskrivé a netuctové. Pivo ponúkne to, čo od tohto štýlu očakávate. Je ovocné, džúsové a ľahko sa pije. Ak by boli tóny o čosi čistejšie a pivo uhladenejšie, bola by výsledná známka ešte lepšia. Za nás je to 7,5 bodu a odporúčanie, aby ste toto pivo určite ochutnali.

Sending
Hodnotenie čitateľov
7/10 (5 hodnotenie)