Slovenský pivný pokus o ružové šampanské (In Love Again)

Šilkers Brewery - In Love Again

Dnes ochutnáme pivo s názvom In Love Again. Na trh ho uviedol kočovný pivovar Šilker’s Brewery. O čo ide? Pivovar musíme pochváliť, že svoje pivá pekne predstavuje na svojej stránke. Je tam o nich napísané všetko.

Tento kúsok predstavil nasledovne: „In Love Again je Rose Brut IPA, ktorú sme po skúsenostiach s Brut IPAmi vyladili. A prečo Rose Brut IPA, alebo čo znamená Rose? Na konci primárneho kvasenia sme pridali do tanku na macerovanie ešte hroznové šupky, ktoré dodali výslednému pivu nielen „rose“ charakter, ale taktiež aj mierne vínový charakter, ktorý sme umocnili použitými kvasinkami na šampanské.“

Názov piva: In Love Again – Rose Brut IPA

Pivovar: Šilker’s Brewery

Druh piva: Brut IPA

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu:  7,2%

Zloženie: Voda, jačmenný slad, ryžové a kukuričné vločky, chmeľ, pitahaya (dračie ovocie), kvasinky.

Cena: Za fľašu s objemom 0,75 litra sme zaplatili šesť eur.

Farba: Ružová, pivo je takmer číre.

Pena: Vysoká, nadýchaná s jemnou šľahačkovitou štruktúrou.

Vôňa: Jemná. Rozoznať môžete ríbezle, hrozno aj náznaky jahôd.

Chuť: Sladový základ je nevýrazný, rezkosť jemne vyššia. V chuti kombinácia hrozna, ríbezlí, ružového vína ale aj náznakov jahôd a čučoriedok. Horkosť je nevýrazná, doznievanie jemne ovocné. Alkohol sa hlási k výrazne k slovu až po pár dúškoch.

7.5/10

Zhrnutie

Ak by sme toto pivo chutnali pri slepej degustácii, nepovedali by sme, že ide o štýl Brut IPA. Čakali sme suchší dojazd. Možno aj ovocné tóny však tento kúsok posúvajú niekde inde. Ak neriešime štýl, pivo je to výborné. Iskrivé a netuctové. Bavia hlavne nevtieravé ovocné tóny. Za nás je to 7,5 bodu. Ak ste fanúšikovia aj vína, určite ochutnajte.

Sending
Hodnotenie čitateľov
9/10 (5 hodnotenie)