Trnavský pokus navariť iné nealkoholické pivo (Amarillo)

Pivo Amerillo Nealko z dielne trnavského pivovaru Sessler.

Kategória remeselného nealkoholického piva je v našich podmienkach pomerne prehliadaná. A je to veľká škoda. Na Slovensku je totiž veľa šoférov a aj podniky, ktoré ponúkajú len remeselné pivo musia siahať po produkcii priemyselných hráčov. Možnosti sú pritom neobmedzené. V tomto smere sa o zaujímavý počin pokúsil trnavský pivovar Sessler. Ten na trh uviedol pivo a názvom Amarillo. Už názov napovedá, že pri jeho výrobe bol použitý rovnomenný chmeľ. Trocha nás však zamrzelo, že v zložení sme našli aj sorban draselný.

Názov piva: Amarillo Nealko

Pivovar: Pivovar Sessler

Druh piva: Nealkoholické pivo

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu: 0,05 %

Zloženie: Voda, jačmenné slady, pivovarnícke kvasnice, chmele, kyselina citrónová, sorban draselný.

Cena: Za fľašu s objemom 0,5 litra sme zaplatili 2,69 eura.

Farba: Zlatistá, pivo je kalné.

Pena: Takmer žiadna. Jemné bublinky, ktoré boli len také platonické.

Vôňa: Výrazné sladová, náznaky plechových tónov.

Chuť: Sladový základ je stredne výrazný, telo stredne plné. Ponúkne kombináciu medu, karamelu i náznakov citrusov. Koncovka je príjemne horkastá.

6/10

Zhrnutie

Upozorníme, že tento kúsok hodnotíme ako nealkoholické pivo. Začnime tým pozitívnym. Pivo je prekvapivo hutné, celkom pekne vyskladané a príjemne horkasté. Práve chmelenie je veľkým plusom a lákadlom tohto kúsku. Mínus ide za čistotu tónov a použitie sorbanu draselného aj kyseliny citrónovej. Fajn pokus. Ešte popracovať a bude to paráda. Za nás šesť bodov.

Sending
Hodnotenie čitateľov
9.5/10 (2 hodnotení)