Skrátený remeselný film z Maďarska (Way to El Dorado)

Prvý nástrel: Dnes ochutnáme niečo z remeselnej kuchyne našich južných susedov. Od Andrása sme dostali pivo s názvom Way to El Dorado. Navaril ho maďarský pivovar Wet Hop Boyz Sörfőző a ide o štýl IPA. Aj sme sa snažili o tomto pivovare zistiť niečo viac, žiaľ nepodarilo sa nám to. Google bol na tento pivovar prikrátky a tak budeme vychádzať len z našej ochutnávky.

Názov piva: Way to El Dorado

Pivovar: Wet Hop Boyz Sörfőző

Druh piva: India Pale Ale

Krajina: Maďarsko

Stupňovitosť: Neuvedené

Obsah alkoholu: 6,5%

Zloženie: Voda, jačmenný slad, pšeničný slad, chmeľ, kvasinky.

Cena: Pivo sme dostali od nášho čitateľa. Ďakujeme, András!

Farba: Červeno-hnedá. Pivo je jemne kalné.

Pena: Šľahačkovitá, vysoká pena. Pekne krúžkovala pohár.

Vôňa: Výrazne ovocná. Dominuje kombinácia višní, jahôd, malín, ale aj karamelu a čokolády.

Chuť: Prvá polovica sa nesie vo výrazne ovocnej stope. V bruchu nájdete kombináciu červených pomarančov, jahôd, karamelu a čokolády. Koncovka je príjemne horkastá.

6.5/10

Zhrnutie

Pri tomto hodnotení ma napadlo jedno prirovnanie. Predstavte si, že idete do kina a čakáte, že vás čaká dvojhodinový film. Sadnete si a po pol hodine je koniec. Najmä stred tohto kúsku ubehne veľmi rýchlo. Tóny sú na obsah alkoholu (6,5%) pomerne prázdne a najmä v druhej polovici nemáte pocit, že pijete niečo špeciálne. Najsilnejšou stránkou je aróma a výraznejšia ovocná linka. Inak tento kúsok balansuje na hrane daného štýlu. Na strane druhej, pivo nemá žiadnu pachuť, pije sa ľahko a neurazí. Dávam 6,5 bodu. Môžete vyskúšať ako varia naši južní susedia.

Sending
Hodnotenie čitateľov
4.5/10 (4 hodnotení)