Najlepšie tmavé ležiaky na svete? Jeden nájdete aj na Slovensku

Kláštorný pivovar - ležiaky

Že sa slovenské pivo v posledných rokoch posúva vpred asi netreba opakovať. Konkurencia sa rozrastá pív aj pivovarov pribúda. Uspieť v medzinárodnom meradle je však veľmi ťažké. Aj preto poteší úspech jedného slovenského pivovaru.

Najlepšie ležiaky

Medzinárodná stránka RateBeer každoročne vyhlasuje najlepšie podniky, pivovary i pivá. Pivná slávnosť pod názvom RateBeer Best Awards sa tento týždeň začala vyhlasovaním prvých kategórií. V rámci jednej z nich sa pozerala na najlepšie pivá v rámci pivných štýlov.

Ospravedlňujeme sa, ale uvedené výsledky sú za rok 2018. Chyba vznikla v dôsledku zavádzajúceho zobrazenia výsledkov na stránke Ratebeer.

V kategórii Dark Lager, ktorá obsahovala štýly tmavý, polotmavý a viedenský ležiak, Schwarzbier, Oktoberfest a Märzen, bodoval aj slovenský pivovar. Bronzovú medailu a 15. miesto v tejto kategórii získalo pivo Kláštorný Ivan 14° z Kláštorného pivovaru, ktorý nájdete v Bratislave. V jeho ponuke dominujú práve ležiaky.

Len jediný

Len pre doplnenie, v danej kategórii bodovali pivá z USA, Kanady, Nemecka, Rakúska a z Česka. Prvenstvo si odniesol americký pivovar Deschutes Brewery s pivom Deschutes 30th Anniversary Schwarzbier Dark Lager.

V celej súťaži v rámci štýlov bodoval len jeden slovenský pivovar. Susedné Česko malo v prehľade dvoch ocenených. V kategórií ležiakov obsadil siedme miesto Pilsner Urquell Nefiltrovaný. V kategóriá tmavých ležiakov zase jedenáste miesto obsadil Flekovský Tmavý Ležák 13° z pivovaru U Fleků

Snímka: FB Kláštorný pivovar