Spojenie manga a záhoráckej „ipy“ (Mango Milkshake IPA)

Mango, Milkshake IPA, IPA, Wywar,

So slovným spojením Milkshake ste sa v posledných mesiacoch mohli stretnúť pri viacerých slovenských, ale aj zahraničných pivovaroch. Je to akoby nový trend, keď sa pivovar snaží zjemniť pivo mliečnym cukrom. Na túto dráhu sa vydal aj Holíčsky pivovar Wywar, ktorý na trh ponúkol pivo Mango Milkshake IPA. Ako už názov napovedá, ide o štýl India Pale Ale s prídavkom manga.

Názov piva: Mango Milkshake IPA

Pivovar: Holíčsky pivovar Wywar

Druh piva: India Pale Ale

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 16°

Obsah alkoholu: 7,0 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad, laktóza, chmeľ (Mosaic, Amarillo, Equinox, Chinook), kvasnice.

Cena: Za fľašu s objemom 0,75 litra sme zaplatili 4,75 eura.

Farba: Tmavo-žltá. Pivo je jemne kalné.

Pena: Smotanová, hutná. Pomaly padala a pekne krúžkovala pohár.

Vôňa: Dominuje mango. Za ním nájdete jemné kyslasté tóny ako grep i limetku.

Chuť: Sladový základ je výrazný, telo hutné. Nájdete v ňom kombináciu manga, pomaranču i limetky. Dojem jemne vylepšuje smotanová hebkosť, koncovka je horkastá. Alkohol v tomto kúsku pomerne výrazne cítite.

7/10

Zhrnutie

Nie je to vôbec zlé, ale stavili by sme sa, že na druhý pokus by to v Holíči navarili o kúsok lepšie. Ale k veci. Pivo je pekne ovocné, hutné a nezvyčajné. Problémom je to, že alkohol je výrazný a cítite ho. Ubližuje to piteľnosti. Pivu tak chýba ľahkosť. Smotanová linka je prítomná, nie je až taká výrazná. Ale v tom problém nie je. Pivo však stojí za ochutnanie. Mango je prítomné (nie až tak výrazne) a kombinácia s týmto štýlom je celkom príjemná. Dávame sedem bodov. Ochutnajte, nič neriskujete.

Sending
Hodnotenie čitateľov
7.32/10 (14 hodnotenie)