V skratke? TOP pivo (Imperial Salted Caramel & Chocolate Biscuit Stout)

The Garden Brewery - Imperial Salted Caramel & Chocolate Biscuit Stout

História chorvátskeho pivovaru The Garden Brewery je pomerne mladá. Pivovar otvorili v hlavnom meste Chorvátska v roku 2016 a za pomerne krátku dobu sa zviditeľnil aj za hranicami krajiny. Majitelia pritom nevsadili len na samotnú výrobu piva. Keďže mali skúsenosti s prevádzkovaním festivalu či diskotéky, v priemyselnej časti Záhrebu vytvorili mix dobrého piva, jedla i kultúrneho programu. Z ich ponuky ochutnáme kúsok s názvom Imperial Salted Caramel & Chocolate Biscuit Stout.

Názov piva: Imperial Salted Caramel & Chocolate Biscuit Stout

Pivovar: The Garden Brewery

Druh piva: Imperial Stout

Krajina: Chorvátsko

Stupňovitosť: 23,2°

Obsah alkoholu:  8,1%

Zloženie: Voda, slady (Best Ale, Cara, Dark Crystal, DRC, Munich, Chocolate, Black, Rolled Oats, Golden Naked Oats), chmeľ (Columbus), kvasinky (AY4 Adjuncts), laktóza, kakao, keksíková príchuť, morská soľ.

Cena: Za plechovku s objemom 0,44 litra sme zaplatili 4,70 eura.

Farba: Čierna

Pena: Stredne vysoká so smotanovou konzistenciou. Mala svetlohnedú farbu.

Vôňa: Intenzívna a prenikavá. Kombinácia tmavej čokolády, kakaa, karamelu, keksíkov aj náznakov kávy.

Chuť: Sladový základ je výrazný, rezkosť ideálna. V chuti kombinácia tmavej čokolády, karameliek, kakaa, keksíkov, ktorá je zjemnená smotanovo-slanou linkou. Práve tá zvýrazňuje ďalší rozmer chute. Doznievanie je sladkasté s alkoholovým dozvukom.

9/10

Zhrnutie

Áno, v tomto pive nájdete všetko to, čo je v obsiahnuté v jeho názve. Je hutné, maximálne iskrivé, lahodné a netuctové. Ako keby ste pili čokoládové karamelky (so soľou) rozpustené v stoute. Výsledok je vynikajúci, aj keď by ste pri tomto pive nezostali celý večer. Ale to nie je ani cieľom tohto kúsku. Pre nás zážitok deväť bodov. Určite svetové pivo.

Sending
Hodnotenie čitateľov
7.9/10 (5 hodnotenie)