Keď si podajú ruky Mikkeller a Nemci (Sally! O Sally!)

Sally! O Sally!

Dánsky pivovar Mikkeller môžeme považovať za otca všetkých kočovných pivovarov. Stojí za ním pekný príbeh. Dánsky učiteľ matematiky a fyziky Mikkel Borg Bjergsø spočiatku varieval pivo len pre svojich kamarátov. Rád pritom experimentoval a púšťal uzdu fantázie. Časom sa jeho koníček pretavil v tzv. kočovné varenie piva, keď pivo varil v rôznych pivovaroch nielen v Dánsku. V jeho ponuke nájdete experimenty aj klasiku. Cieľom je ukázať rozmanitosť pivného sveta. A nielen toho pivného. Pivo varí kočovne po celom svete.

To je aj dnešný kúsok, ktorý Mikkeller navaril spolu v pivovare Gaffel. Ten nájdete v Nemecku a je preslávené hlavne pivom štýlu Kölsch. A v tomto štýle je navarené aj pivo s názvom Sally! O Sally!

Názov piva: Sally! O Sally!

Pivovar: Spolupráca pivovaru MikkellerGaffel.

Druh piva: Kölsch

Krajina: Dánsko/Nemecko

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu: 4,9%

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ, kvasnice.

Cena: Za pollitrovú plechovku sme zaplatili necelé tri eurá.

Farba: Svetlo-žltá, pivo je číre.

Pena: Stredne vysoká, pomerne rýchlo padala.

Vôňa: Kombinácia sladu, medu, karamelu aj kvetiniek a citrosových tónov.

Chuť: Sladový základ je stredne výrazný, rezkosť ideálna. V chuti kombinácia medu, sladu, náznakov citrusov. Horkosť je jemná, doznievanie sladové s jemne korenistou linkou.

7.5/10

Zhrnutie

V podstate sme dostali to, čo sme čakali. Kölsch je špecifický štýl, ktorý neohúri hutnosťou či našponovanými tónmi. Je to príjemné pitie, ktoré nemá žiadnu chybu.  Napriek tomu je to „len“ 7,5 bodu. Treba ochutnať, aj keď od Mikkelleru sme pili už lepšie kúsky.

Sending
Hodnotenie čitateľov
8.5/10 (1 hodnotenie)