Stačí jedno a ste K.O. 10 najsilnejších pív na svete

Zabudnite na slovenské či české pivá. V rebríčku najsilnejších pív na svete, ktorý priniesol portál Hiconsuption, sa žiadne z nich neobjavilo. Na vrchole nájdete pivo, ktoré by dostalo akéhokoľvek notorika. Len upozorníme, že obsah alkoholu si nezamieňajte so slovenským označením desiatky či dvanástky. Napríklad Zlatý bažant či Šariš majú obsah alkoholu na úrovni 5 percent. Najsilnejším slovenským pivom je pritom Kaltenecker Brokát, ktorý obsahuje 10,5 percenta alkoholu.

10. Struise Black Damnation VI – Messy

10

Pivovar: De Struise Brouwers

Krajina pôvodu: Belgicko

Obsah alkoholu: 39 %

O čo ide:  Belgický Stout sa vyznačuje výraznými chuťami po praženom jačmeni, káve, čokoláde a nádychu po whisky.


9. Baladin Esprit de Noel

9

Pivovar: Baladin

Krajina pôvodu: Taliansko

Obsah alkoholu: 40 %

O čo ide: V rebríčku majú zastúpenie aj Taliani. V preklade znamená „Duch Vianoc“. Pivo zrelo v sudoch tri roky. Má slamovo-žltú farbu a čokoládové tóny.


8. BrewDog Sink The Bismarck

8

Pivovar: BrewDog

Krajina pôvodu: Škótsko

Obsah alkoholu: 41 %

O čo ide: Škótsky BrewDog v rebríčku nájdete aj na vyššom mieste. Bismarck je štvoritá IPA so štvornásobkom chmeľu a štvornásobkom horkosti.


7. Schorschbrau Schorschbock 43

7

Pivovar: Schorschbräu

Krajina pôvodu: Nemecko

Obsah alkoholu: 43 %

O čo ide: Toto pivo bolo navarené len jeden krát. Kvôli zlej chuti ho odsúdila celá pivná obec. Môžeme ho považovať len za trik pripraviť „najsilnejšie pivo na svete“.


6. Koelschip Obilix

6

Pivovar: Koelschip

Krajina pôvodu: Holandsko

Obsah alkoholu: 45 %

O čo ide: Holandskú značku v rebríčku ešte uvidíte. Tento kúsok bolo veľmi ťažké zohnať. Údajne však nie je čo ľutovať, keďže tento nápoj chutil skôr ako kvapky proti kašľu ako ozajstné pivo.


5. The End Of History

5

Pivovar: BrewDog

Krajina pôvodu: Škótsko

Obsah alkoholu: 55 %

O čo ide: Tento kúsok je špecifický nielen obsahom alkoholu, ale aj originálnym obalom. Fľaša je umiestnená v tele veveričky. Cena? Maličkosť. Asi 780 dolárov, čo z neho robilo najdrahšie pivo na svete.


4. Schorschbrau Schorschbock 57

4

Pivovar: Schorschbräu

Krajina pôvodu: Nemecko

Obsah alkoholu: 57 %

O čo ide: Nemecký pivovar mal cieľ jasný. Navariť najsilnejšie pivo na svete. S týmto kúskom neuspel. Recenzenti ho popísali ako „ohnivé strely chľastu“.


3. Koelschip Start the Future

3

Pivovar: Koelschip

Krajina pôvodu: Holandsko

Obsah alkoholu: 60 %

O čo ide: Dostávame sa pomaly do finále. Tento kúsok vznikol ako reakcia na škótske pivo End Of The History. Vraj chutilo ako čistý lieh.


2. Brewmeister Armageddon

2

Názov: Brewmeister

Krajina pôvodu: Škótsko

Obsah alkoholu: 65 %

O čo ide: Do boja o najsilnejšie pivo sa pustil aj škótsky pivovar Brewmeister. Ten uvaril pivo, ktoré sa vlastnosťami skôr podobalo na whisky. Recenzie naň neboli až také zlé.


1. Brewmeister Snake Venom

1

Názov: Brewmeister

Krajina pôvodu: Škótsko

Obsah alkoholu: 67,5%

O čo ide: Víťaz je zo Škótska. Pivo, ktoré v preklade znamená „Hadí jed,“ okrem tradičných látok obsahuje aj pravé šampanské. Na internete ho kúpite asi za 80 dolárov.  „Na jeden dúšok by ste nemali piť viac ako 35 ml tohto piva,“ hovorí jeden z majiteľov škótskeho pivovaru. Pivo údajne chutí ako žuvačka.