Stout navarený na sever od Prahy (Lobeč Imperial Stout)

Lobeč Imperial Stout

Prvý nástrel: Pivovar Lobeč nie je na pivnej mape Česka zapísaný dlho. Koncom mája tohto roku oslávi len svoje prvé výročie. Napriek tomu v samotnej lokalite má varenie piva dlhoročnú tradíciu, ktorá je datovaná do roku 1586. Novotovorený pivovar si hľadá svoju tvár. Profilovať ju má aj špeciál, ktorý nesie názov Lobeč Imperial Stout. Tento štýl nie je až tak rozšírený, vie však príjemne prekvapiť. Tento kúsok je navyše nefiltrovaný a nepasterizovaný.

Názov piva: Lobeč Imperial Stout

Pivovar: Pivovar Lobeč

Druh piva: Imperial Stout

Krajina: Česko

Stupňovitosť: Neuvedená.

Obsah alkoholu: 8,2 %

Zloženie: Voda, jačmenné slad, pražený jačmeň, chmeľové produkty.

Cena: Pivo sme kúpili priamo od pivovaru. Cena bola okolo troch eur.

Farba: Čierna. Pri pohľade so svetla vidíte fialové odtiene.

Vôňa: Mnohorozmerná. Určite zachytíte kávu, tmavú čokoládu, karamel s náznakmi aj černice či višne.

Pena: Šľahačková. Svetlohnedá pena pomaly padala a krúžkovala pohár.

Chuť: Sladový úvod je nevýrazný, ale je to iba predohra. Tóny si to rozdávajú až v strede. Tu sa k slovu hlási hlavne ovocná sladkosť, kombinovaná s kávou, čokoládou, celé je to zabalené v karamele. Koncovka je chmeľová len platonicky.

7/10

Zhrnutie

Príjemné pivo. Aj som trochu rozmýšľal do akej miery to je Stout alebo Porter, ale nakoniec som tam charakteristické znaky Stoutu našiel. Úvod je nevýrazný, v strede vás najprv prekvapí karamelová sladkosť , ktorá je kombinovaná s ovocnou kyslosťou (najmä černice). Napriek tomu, že pivo má vysoký obsah alkoholu, nie sú tóny našponované až tak vysoko. Alkohol jemne cítite, koncovka je jemne horkastá. Pivo je piteľné a zaujme. K dokonalosti mi chýba väčšia hutnosť tónov, lahodnosť a viac iskrivejší stred. Dávam slabšiu sedmičku. Pokojne vyskúšajte.

Sending
Hodnotenie čitateľov
5.5/10 (6 hodnotenie)