Stupavský festival, ktorý chcete opakovať (Stupavar FestivALE)

stupavar-festivale

Prvý nástrel: Niekedy na našej stránke testujeme pivo s očakávaním ako dopadne. Väčšinu kúskov totiž pijeme prvýkrát. Občas sa však stane, že sa rozhodneme otestovať niečo známe, čo ešte nemáme v oficiálnom zozname. A práve druhá verzia je aktuálna aj dnes. V chladničke sa nám chladí kúsok  z pivovaru Stupavar. Ten poznáme veľmi dobre a nedávno sme sa rozhodli, že si niečo kúpime aj na domov. Dnes padne voľba na pivo s názvom FestivALE. Ten sme prvýkrát pili asi pred dvoma rokmi na festivale v Stupave. Vtedy nám chutilo a rovnaký názor sme naňho mali aj pri opakovaných ochutnávkach.

Názov piva: Stupavar FestivALE

Pivovar: Sutpavar

Druh piva: Blond Ale

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 11°

Obsah alkoholu: 4,4 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ, pivovarské kvasnice.

Cena: Pivo stojí vo viacerých pivotékach necelé dve eurá.

Farba: Svetlo-žltá. Pivo je jemne zakalené.

Vôňa: Na plnej čiare dominujú citrusy. Zachytiť môžete grep, limetku, ale aj trávnaté tóny.

Pena: Šlahačkovitá. Rýchlo vystúpala hore a celkom rýchlo padala.

Chuť: V úvode to pekne iskrí a postupne to prechádza do stredu. V ňom trocha vyskočí grep či limetka. Jemne zachytíte aj trávnaté tóny. Koncovka je celkom výrazne horkastá.

7.5/10

Zhrnutie

Ľahké a svieže pivo. Iskrí to už od úvodu, keď sa do popredia pekne predierajú citrusové tóny. Koncovka je výrazne horkastá a pekne nabáda na ďalší dúšok. Pivo sa pilo dobre, možno mi v ňom chýbal výraznejší stred (pri danej stupňovitosti a štýle to však nie je nič nezvyčajné). Každopádne ide o vysoko nadpriemerné pivo. Prudko piteľné a svieže. Dávam 7,5 bodu. Pivo sme pili aj na výčape a tam bolo ešte lepšie. Tento kúsok si dáme kedykoľvek, kdekoľvek.

Sending
Hodnotenie čitateľov
7.8/10 (22 hodnotenie)