Štvorjediný Nitran z Hurbanova (Corgoň 4sladový)

Corgoň pivo

Prvý nástrel: Áno, idem do „europiva.“ Dnes padla voľba na Corgoň z Hurbanova. Konkrétne som siahol na ten s prívlastkom štvorsladový. Raz som ho už pil, ale keďže bol v sérií (rozumej mal som viac pív na posedenie) a čapovaný, som zvedavý ako zareže. Úprimne, nie som priaznivcom „rýchlokvasok“ ale každý zápas sa začína od nuly, teda od smädu a ten mám.

Názov piva: Corgoň 4sladový

Pivovar: Heineken Hurbanovo

Druh piva: Svetlý výčapný ležiak

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: neuvádza

Obsah alkoholu: 4,6%

Farba: jantárovo svetlá

Vôňa: spočiatku chmeľovejšia, neskôr dominuje sladový tón. Vôňa pomerne rýchlo slabne.

Pena: Úplne prekvapenie. Žiaľ negatívne. Zmizla ako teplý chlieb v akcii. Normálne som sa bál, že ju nestihnem odfotiť 🙂

Chuť: Výrazne sladová chuť. Chmeľovosť cítiť jemne v koncovke. Oproti klasickým svetlým pivám je cítiť viac karamelovosť, jemný nádych do kávova. Možno sa Heineken mohol pokúsiť o polotmavý Corgoň. Inak ničím výrazná chuť, taká klasická šeď. Aj keď v porovnaní s ostatnými „europivami“ je na čom stavať.

 

Hodnotenie: 4/10

4/10

Zhrnutie

Zhrnutie: Nápad rozšíriť ponuku oceňujem. Pestrosť veľkým pivovarom chýba, aj keď v prípade Heinekenu je každoročná snaha viditeľná. Corgoň 4-sladový však u mňa nepochodil. Jednak pre utekajúcu penu, jednak pre malú výraznosť celkových chutí. Dávam mu štvorku. Na „europivo“ asi veľmi dobré hodnotenie, že?