Tajomná a nevýrazná talianska IPA (Cervisia Camallo)

Prvý nástrel: Obdobý hlavolam ako pri tomto kúsku sme ešte nazažili. Z Talianska sme si doviezli pivo s názvom Cervisia Camallo. Bolo uložené v regále vedľa iných talianskych remeselných pív. Až doma sme však zistili, že na fľaši nie je uvedený názov pivovaru. Až po dlhšom pátraní sme sa dozvedeli, že pivo si necháva variť distribučná spoločnosť Dibevit a pod značkou Cervisia oživila už zaniknutý pivovar. V jej ponuke nájdeme trojicu pív, dnes si ochutnáme pivo s označením Camallo. Ide o štýl India Pale Ale.

Názov piva: Cervisia Camallo

Pivovar: Neuvedený

Druh piva: India Pale Ale

Krajina: Taliansko

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu: 6,4%

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ.

Cena: Pivo sme kúpili v talianskom supermarkete. Vyšlo na 1,69 eura.

Farba: Slámovo-žltá. Pivo je jemne kalné.

Pena: Vysoká, šľahačkovitá. Pekne krúžkovala pohár.

Vôňa: Decentná, jemne zachytíte marhule, broskyne či pomaranč. Jemne v podmaze je badateľný aj karamel.

Chuť: Výrazne karamelová, v strede nájdete aj náznaky pripečenej hrianky, červených pomarančov a jemne aj grepu. Koncovka je výrazne horkastá.

6/10

Zhrnutie

Priemerné pivo. Najvýraznejšia je kombinácia náznakov ovocného stredu a výrazne horkastej koncovky. Inak je toto pivo karamelové. Na to, že má tento kúsok obsah alkoholu na úrovni 6,4 percenta, tóny mohli byť aj hutnejšie. Najmä prvá polovica a stred pôsobí prázdnejšie. Pivo sa pije ľahko, je však ďaleko za tým, aké by malo byť. Najmä štýlovo je úplne mimo. Dávam šesť bodov. Pokojne ochutnajte, zázraky nečakajte.

Sending
Hodnotenie čitateľov
5/10 (2 hodnotení)