Takto chutí 100-percentný kyseláč z Bratislavy (Pivo S)

Spontánne kvasené pivá sú v našich končinách unikátom. Je to do istej miery pivné umenie. A touto cestou sa vybral aj bratislavský pivovar Shenk, ktorý uviedol na trh sériu Pivo S. Kúsok vznikol v spolupráci pivovaru, vinárstva Strekov 1075 a Starej tržnice. Na trh uviedli spolu limitovanú edíciu 500 fliaš. Zaujímavosťou je to, že majú neobmedzenú dobu spotreby. Aspoň tak presviedčal výčapník, keď sme jednu fľašu kupovali priamo v domovskom podniku.

Názov piva: S – Stará tržnica – Shenk – Strekov – Spontánne – Spolu

Pivovar: Pivovar Shenk

Druh piva: Sour

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu: 5,6 %

Zloženie: Voda, jačmenný a pšeničný slad.

Cena: Za fľašu s objemom 0,75 litra sme zaplatili 9 eur.

Farba: Slámová, pivo je kalné.  

Pena: Jemná, takmer žiadna. Po chvíli bola preč.

Vôňa: Jemne citrusová, okrem toho aj tóny vína.

Chuť: Sladový základ je nevýrazný, telo stredne plné. Na plnej čiare dominuje kyslastá chuť. Nájdete v nej najmä citrón, grep i náznaky vína. Horkosť nehľadajte.

7.5/10

Zhrnutie

Je to kyseláč priamo vo svojej nahosti. Bez prikrášlení, ovocia či iných príchutí. Fanúšikovia tohto štýlu tento kúsok ocenia. Je priamočiari, pekne vyskladaný a výrazne osviežujúci. Kyslosť by dostala v tomto prípade 9/10. Pivo sme však dali ochutnať aj pivárom, ktorí takýto štýl ešte nepili a nadšení veru neboli. K takémuto pivu sa treba prepiť, odhodiť zábrany a skúšať. Ale k hodnoteniu. Je to fajn kyseláč, ktorý u nás dostane 7,5 bodu. A to ho hodnotíme ako tí, ktorí si z tohto štýlu už niečo napili. Ak s „kyseláčmi“ začínate, zvoľte iný smer. V opačnom prípade vrelo odporúčame.

Sending
Hodnotenie čitateľov
7.32/10 (11 hodnotenie)