Takto chutí tropické leto (Tropical Little)

Wrezel, IPA, poľské pivo, pivo

Poľský kočovný pivovar Wrezel založili v roku 2014. Jeho cieľom bolo rozšíriť ponuku na trhu o svoj pohľad na zlatistý mok. Doteraz podľa oficiálnej stránky navarili 18 rôznych pivných štýlov. India Pale Ale v ich portfóliu tvorí dôležitú súčasť. Jedno pivo tohto štýlu si dnes otestujeme. Nesie názov Tropical Litte. Pri jeho výrobe bolo použité ovocie ako ananás, pomaranč či mango.

Názov piva: Tropical Little

Pivovar: Browar Wrezel

Druh piva: India Pale Ale

Krajina: Poľsko

Stupňovitosť: 14,0°

Obsah alkoholu: 5,8 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad (Pale Ale, plzeňský), pšeničný slad, chmeľ (Mosaic, Equinox, Amarillo, Centennial, Columbus), ovocie (pomaranč, mango, ananás), kvasinky.

Cena: Za pollitrovú fľašu sme zaplatili 2,40 eura.

Farba: Medená, pivo je jemne kalné.

Pena: Vysoká, šľahačkovitá. Padala a pekne krúžkovala pohár.

Vôňa: Výrazne ovocná, dominujú ríbezle, jahody, čučoriedky. Okrem nich aj červený pomaranč. 

Chuť: Sladový základ je výrazný, telo hutné. Nájdete v ňom kombináciu pomarančov, manga, grepu, ríbezlí i čučoriedok. Výrazný je aj karamel. Koncovka je horkastá.

8/10

Zhrnutie

Výborná IPA. Hutná, mnohorozmerná a netuctová. Plusom je hlavne telo, ktoré kombinuje citrusové i záhradné ovocie. Jeho dozvuky sa pritom pekne „bijú“ s horkastým dojazdom. Výsledok ja tak veľmi príjemný. Za nás je to osem bodov. Určite nadpriemerná IPA, ktorá vyniká lahodnosťou i originálnosťou.

Sending
Hodnotenie čitateľov
6.67/10 (3 hodnotení)