Karamelová „malinovka“ z Ruska (Biely medveď)

Biley Medveď

 

Prvý nástrel: Máme tu špecialitu. A nie hocijakú. Na stole máme ruské pivo. Konkrétne Bieleho medveďa. Tento kúsok sme kúpili v Poľsku a sme veľmi zvedaví. Nevadí nám ani to, že na etikete nás varujú, že toto pivo škodí nášmu zdraviu. Toľko sa pre dobrú recenziu obetujeme. Len nevieme, či preložíme všetko z etikety. Úplne nezvyčajná je už farba fľaše, tá je úplne priesvitná. Pre pivo v našich končinách nemysliteľné. O dizajne nebudem hovoriť, posúďte podľa fotky. Na východe si na tom jednoducho potrpia.

Názov piva: Biely medveď

Pivovar: Pivovar Moskva, Moskva

Druh piva: Podľa všetkého ležiak. Ale hádať sa nebudem, keď mi do diskusie napíšete niečo iné.

Krajina: Rusko

Stupňovitosť: 12°

Obsah alkoholu: 4,9 %

Zloženie: Voda, slad, chmeľ.

Farba: Žltá. Keď by ste vedľa neho postavili jablkový džús, nevedel by som nájsť rozdiel. Až na tú penu.

Vôňa: No sladová, ale tak nezvyčajne. Povedal by som, že voniam cukríkovú malinovku.

Pena: Zapenila kvalitne, potom to padalo.

Chuť: Sladová chuť, potom sladové telo a na konci sladový dojazd. Ak by sme zostali len pri tejto vete, asi by sme povedali všetko. Musím však dopísať, že telo je výrazne karamelové.

4/10

Súhrn

Zhrnutie: Ak by som mal tento kúsok prirovnať k nejakému slovenskému, bolo by to asi banskobystrický Kaprál. Práve karamelová chuť tomuto pivu dominuje. Že by to bolo dvakrát prirodzené, ani by som nepovedal. Ale poďme k veci. Slad a sladkosť pivu dominovala. Rezkosť bola v tomto prípade v norme, chmeľ určite nie. Horkú koncovku by ste v tomto prípade hľadali len veľmi ťažko. Dávam štvorku. Celkom silnú, keďže toto pivo nesklamalo. Aj keď musím priznať, že veľké očakávania som určite nemal.