Takto si predstavujeme ideálnu pšenicu (Król Lata)

Król Lata, Witbier, Pinta, poľské pivo

Poľský pivovar Browar Pinta vzišiel z domovaričov a stal sa jedným z najvýraznejších predstaviteľov poľskej remeselnej revolúcie. Založili ho v roku 2011 a za sedem rokov svojej existencie získal množstvo ocenení. Na tamojší trh priniesol nekonvenčnosť a iný pohľad na pivo. Po rokoch keď varil kočovne sa rozhodol usadiť. V priebehu roka 2019 by už mal variť vo svojom. My si dnes ochutnáme pivo, ktoré bolo navarené ešte u druhých. Ide o spoluprácu Pinty a francúzskeho pivovaru Brasserie du Pays Flamand. Na trh uviedli pivo Król Lata – Roi de l’Eté.

Názov piva: Król Lata – Roi de l’Eté

Pivovar: Browar Pinta v kooperácii s Brasserie du Pays Flamand  (navarené v Browar na Jurze)

Druh piva: Witbier

Krajina: Poľsko

Stupňovitosť: 11,5°

Obsah alkoholu: 4,0 %

Zloženie: Voda, slad (jačmenný plzeňský, pšeničný svetlý, plátky ovsa), chmeľ (Strisselspalter, Citra), sušená kôra sladkého pomaranču, kôra čerstvého pomaranču, kôra horkej pomarančovej kôry Curaçao, koriander, kvasinky Safbrew S-33.

Cena: Za pollitrovú fľašu sme zaplatili 2,80 eura.

Farba: Slámovo-žltá. Pivo je kalné.

Pena: Jemná, šľahačkovitá. Na to, že ide o pšenicu je nízka.

Vôňa: Výrazná, citrusová. Kombinácia grepu, citrónu a pomaranču.

Chuť: Sladový základ je nevýrazný, telo stredne plné. Ponúka kombináciu grepu, pomaranču, klinčekov i mandarínok. Koncovka je horkastá.

8.5/10

Zhrnutie

Parádne pšeničné pivo. Ľahké, dostatočne hutné, osviežujúce a lahodné. Práve vyskladanosť a prevedenie sú výborné a posúvajú tento kúsok medzi tie pivá, ktoré označujeme ako zážitkové. Je výborne piteľné a iskrivé. Za nás je to 8,5 bodu. Takéto pivo si predstavujeme na leto.

Sending
Hodnotenie čitateľov
8.5/10 (2 hodnotení)