Tatranské pivo, ktoré nechce uraziť (Tatra Niepasteryzowane)

Tatra

Prvý nástrel: Aj keď sa to nezdá, Poliaci sú pivným národom. Podľa štatistík vypijú takmer 100 litrov piva na hlavu, čo ich zaraďuje na piate miesto na svete. Prispieva tomu aj pivo Tatra. Ide o produkt, ktorý varí pivovar Żywiec. Ten má rovnakého majiteľa ako náš hurbanovský pivovar – holandský Heineken. Keď sa mám priznať, očakávania nie sú žiadne. Pivo sme kúpili v klasickom poľskom supermarkete. Aj keď je nepasterizované, ide o klasické europivo.

Názov piva: Tatra Niepasteryzowane

Pivovar: Grupa Żywiec, Żywiec

Druh piva: Svetlý ležiak

Krajina: Poľsko

Stupňovitosť: Neuvádza

Obsah alkoholu: 5,0 %

Zloženie: Voda jačmenný slad, jačmeň, chmeľ.

Farba: Zlatistá. Číra ako tatranské pleso.

Vôňa: Sladová Jemné náznaky karamelu.

Pena: No trocha to zapenilo, ale rýchlo to spadlo.

Chuť: Slad začína nižšie. Postupne však naberá rýchlosť. Stred patrí karamelu. Jeho tóny doznievajú aj na konci. Chmeľ je totiž málo výrazný. Celkovo je pivo chuťovo vodnaté a poznačené väčšou rezkosťou.

4/10

Zhrnutie

Taká sterilná klasika. Nič s ňou nepokazíte, ale ani nenájdete. Chýba tu väčšia hutnosť chutí i chmeľovejší záver. S rezkosťou to trochu prepálili, ale v tomto smere to nebola tragédia. Horšie vyzerá hutnosť chutí, ktorá je dosť nízka. Jednoducho ploché pivo, ktoré je vhodné akurát na zahnanie smädu. Pokojne skúšajte, ale nič nečakajte. Dávam štvorku. Nad ničím iným som ani neuvažoval.