Tatry privítajú cez víkend festival slovenského piva

Štrbské Pleso

Salón Piva expanduje. Podujatie, ktorého tradícia začala len vlani, sa rozširuje na ďalšie miesto. Po Bratislave a Košiciach si zlatistý mok rôznych variácií vychutnajú aj Tatry. Už túto sobotu privíta Štrbské Pleso podujatie, ktorého hlavným zmyslom je prezentácia rôznorodosti a pestrosti piva. „Milujeme pivo a milujeme aj naše hory. Ako všade inde aj do Tatier prinášame pivnú rozmanitosť, nielen pre domácich návštevníkov, ale aj pre zahraničných turistov, aby sa aspoň na chvíľu zoznámili s inými pivnými štýlmi a hlavne so slovenským remeselným pivom,“ hovorí spoluorganizátor podujatia Ivan Čižmárik.

Oproti bratislavskému či košickému Salónu, bude  ten tatranský v mnohom iný. „Tento Salón Piva je zameraný iba na slovenské remeselné pivovary,“ prezrádza hlavný rozdiel medzi jednotlivými podujatiami spoluorganizátor. Kým v Bratislave ste pivo mohli ochutnávať tri dni, v prípade Tatier je podujatie koncentrované len na sobotu.

Organizátori sa na jarnom Salóne predstavili aj s vlastným pivom. V Tatrách sa ho návštevníci nedočkajú. „Žiaľ nestíhame a urýchliť to nechceme. Minulý týždeň sme varili našu druhú várku, opäť v pivovare Wywar, a možno stihneme aj tretiu, v pivovare Jama,“ naznačuje Ivan Čižmárik. Na podujatí si tak budete môcť vybrať z osmičky slovenských remeselných pivovarov. Svoju účasť potvrdili napríklad Pivovar Jama, Unorthodox Brewing, Padre Craft Brews či spomínaný pivovar Wywar.

Aj na Štrbskom Plese bude podujatie fungovať na rovnakom princípe ako predchádzajúce podujatia. „Vstupné bude 2 eurá. Návštevníci dostanú sklenený degustačný pohár a zamenia si žetóny, ktoré fungujú ako platidlo za ochutnávky,“ približuje spoluorganizátor.  Ten poukazuje na to, že pre krátkosť času niektoré veci nevyšli. „Katalóg nebude, kvôli času, ktorý mame na prípravu. Sme si vedomí aj počtu zúčastnených pivovarov, na poslednú chvíľu sa nám ale podarilo celkom dobré vyskladať ponuku,“ uzatvára Ivan Čižmárik.

Podujatie môžete navštíviť na parkovisku Hotela Crocus na Štrbskom Plese. V prípade nepriaznivého počasia sa Salón Piva uskutoční v priamo priestoroch hotela.