Tekvica, ktorá nechce priznať, že je tekvica (Black Creek)

Black Creek Pumpkin Ale

Prvý nástrel: Dnes si otestujeme kanadské pivo, ktoré máme dovezené priamo spoza oceánu. Nesie názov Pumpkin Ale. Navaril ho pivovar Black Creek Historic Brewery. Ten podľa svojich stránok nadväzuje na historické tradície a snaží sa variť pivo podľa dobových receptov. V Kanade šli dokonca tak ďaleko, že varia aj podľa receptov z roku 1860. Znamená to, že nepoužíva napríklad oceľové tanky. Zaujímavosťou je, že v Kanade si vytvorili združenie, ktoré zastupuje 37 malých a nezávislých pivovarov s názvom Ontario Craft Brewers. To pomáha malým pivovarom, aby mohli lepšie odolávať veľkým gigantom. Dnešný kúsok je vyrobený z tekvice. Tak sme zvedaví.

Názov piva: Black Creek Pumpkin Ale

Pivovar: Black Creek Historic Brewery

Druh piva: Spiced Beer

Krajina: Kanada

Stupňovitosť: Neuvedená.

Obsah alkoholu: 5 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad, tekvica, korenie, chmeľ.

Cena: Okolo 2,5 eura.

Farba: Hnedastá. Nájdete v nej červenkasté odtiene.

Vôňa: Cítim tekvicu, muškátový orech, škoricu.

Pena: Jemne hutná, rýchlo padala.

Chuť: Úvod je málo výrazný. Nástup pestrosti chutí prichádza v strede. Ten sa podobá (na prekvapenie) polotmavému pivu. Nájdete v ňom hlavne tóny čokolády, karamelu a na konci aj tekvice.

5/10

Zhrnutie

Trocha som na pochybách. Tento štýl nie je rozšírený a hľadať nejakú predlohu je veľmi ťažké. Pivo sa pilo ľahko. Pomohli tomu aj pomerne nevýrazné tóny, keď nič nevyčnievalo. Úvod začína slabo a hlavný charakter piva určuje stred. Ten výrazne pripomína polotmavé pivo – najmä karamelom a čokoládou. Tekvicu cítite len vo vôni a v koncovke. Mňa pivo nejako špeciálne neoslovilo. Rozhodoval som sa medzi päťkou a šestkou. Dávam nižšiu známku. Chýbalo mi v ňom niečo odvážne, uletené. Tak mi to pripomína len nudnú jazdu, aby nikoho neurazili.