Topvar mení riaditeľa. Prichádza človek z Prazdroja

Druhý najväčší pivovar na Slovensku hlási zmeny. Z postu obchodného riaditeľa odchádza Štefan Finta. „Doterajší obchodný riaditeľ Pivovarov Topvar Štefan Finta sa rozhodol spoločnosť po siedmych rokoch opustiť a zamerať sa na nové osobné a profesionálne príležitosti,“ uvádza pivovar.

Na jeho miesto prichádza Martin Grygařík, ktorý má 22-ročné skúsenosti z obchodu v Plzeňskom Prazdroji, kde pôsobil posledné dva roky na pozícii obchodného riaditeľa pre Off trade (obchodné reťazce a maloobchod).

„Martin Grygařík ako obchodný riaditeľ pre segment obchodu a obchodných reťazcov Plzeňského Prazdroja, lídra na trhu pivovarníctva v Českej republike a jedného z najväčších dodávateľov do reťazcov, preukázal schopnosť dosahovať vynikajúce obchodné výsledky.  Zároveň má za sebou rad úspechov vo vedení veľmi efektívnych tímov naprieč rôznymi oddeleniami v rámci spoločnosti,“ predstavuje nového riaditeľa náš pivovar.

Grygařík nastúpil do pivovaru hneď po vysokej škole, keď v roku 1995 nastúpil do pivovaru Radegast. Postupne sa prepracoval cez manažéra obchodu pre kľúčových zákazníkov, riaditeľa pre kľúčových zákazníkov a ďalšie pozície v obchodnom oddelení pivovarov Radegast a po zlúčení aj Plzeňského Prazdroja.

„Mojím hlavným cieľom v novej úlohe bude naďalej posilňovať konkurencieschopnosť Pivovarov Topvar v oblasti predaja v obchodoch a obchodných reťazcoch a v segmente pohostinstiev a reštaurácií. Na túto novú pracovnú výzvu sa veľmi teším a bude mi potešením nadviazať na úspechy dosiahnuté mojím predchodcom v posilňovaní trhového podielu spoločnosti,“ konštatuje Martin Grygařík.

Pivovary Topvar čaká tento rok výraznejšia zmena. Pivovar by mala prevziať japonská skupina Asahi Group Holdings, ktorá kúpila od SABMiller pivovary v Česku, Poľsku, Maďarsku, Rumunsku a na Slovensku. Hodnota transakcie bola určená na 7,3 miliardy eur a ešte ju musia schváliť regulačné úrady.

Snímka: Pivovary Topvar