Toto je najlacnejšie remeselné pivo u nás (Štamgast 10)

Štamgast 10

Prvý nástrel: Pred časom sme si otestovali ležiak z pivovaru Štamgast, za ktorý sme zaplatili 1,50 eura. Tento pivovar však ponúka ešte lacnejší kúsok. Dnes si totiž otestujeme pivo, ktoré sme kúpili za 1,30 eura. A nejde o tretinkovú fľašu. Za takúto sumu predáva pivovar Štamgast 1,5-litrovú plastovú fľašu s desiatkou. Ak by sa hľadalo najlacnejšie pivo na Slovensku, toto by asi triumfovalo. Sme zvedaví aké bude. Drobné mínus vidíme už v tom, že pivovar použil pri výrobe chmeľový extrakt.

Názov piva: Štamgast Svetlý ležiak 10

Pivovar: Pivovar Štamgast

Pivný štýl: Výčapné pivo

Krajina: Slovensko

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ, chmeľový extrakt.

Cena: Pivo sme kúpili v podnikovej predajni. Stálo 1,30 eura.

Farba: Zlatistá. Pivo je číre. Ide o filtrovaný kúsok.

Vôňa: Zachytíte výrazne sladové tóny s jemným náznakom karamelu.

Pena: Jemnučká, šľahačkovitá. Rýchlo padla.

Chuť: Úvod je postavený vyššie a takmer nerušene prechádza do stredu. V ňom nájdete karamelové tóny. Stred je jemne chlebnatý. Celkovo však pivo pôsobí plocho. Koncovka je príjemne horkastá.

5.5/10

Zhrnutie

Priemerné pivo. Na to, že ide o výčapné pivo sú tóny celkom hutné. Odzrkadľuje sa to v strede, kde najvýraznejšiu linku určuje hlavne karamel. Koncovka je príjemne horkastá (bohužiaľ, pomohol chmeľový extrakt). Rezkosť je vyššia, pivo je však v globále výraznejšie vodnaté. Rozmýšľam nad celkovým hodnotením. Bude to 5,5 bodu. Ak by ste porovnávali klasický a remeselný kúsok, v tomto prípade by až taký veľký rozdiel nebol. Oceňujem hlavne piteľnosť a absenciu akýchkoľvek pachutí.  

Sending
Hodnotenie čitateľov
7.81/10 (8 hodnotenie)