Toto pivo bolo pre nás zážitkové pitie (Wisdom)

Pinta - Wisdom – Imperial Porter With Cocconut

Pinta Barrel Brewing je poľský pivovar, ktorý sa má odlišovať od „klasickej“ Pinty špecifickou ponukou. Vznikol na základe crowdfundingovej kampane, vďaka ktorej sa vyzbieralo takmer milión eur. Pivovar sa špecializuje na výrobu piva, ktoré bude dozrievať v sudoch. Jeho ročná kapacita je nastavená na tritisíc hektolitrov. Z ich produkcie ochutnáme pivo s názvom Wisdom – Imperial Porter With Cocconut.

Názov piva: Wisdom – Imperial Porter With Cocconut

Pivovar: Pinta Barrel Brewing

Druh piva: Imperial Porter

Krajina: Poľsko

Stupňovitosť: 35°

Obsah alkoholu:  14%

Zloženie: Uvedené len to, že obsahuje jačmenný slad a vločky ovsa.

Cena: Za fľašu s objemom 0,33 litra sme zaplatili v prepočte okolo osem eur.

Farba: Čierna s hnedastým odtieňom.

Pena: Jemná, nevýrazná so šlahačkovitou štruktúrou. Rýchlo padala.

Vôňa: Kombinácia mliečnej čokolády, karamelu, rumu, burbonu aj kokosu.

Chuť: Sladový základ je výrazný, rezkosť jemne nižšia. V chuti kombinácia tmavej a mliečnej čokolády, burbonu, sušených hrozienok, kokosu aj náznakov korenín. Horkosť je nevýrazná, doznievanie sladkasté s hrejivou alkoholovou stopou.

8/10

Zhrnutie

Hutné, maximálne našponované pitie, ktoré miestami pripomína až likér. Ide o mnohorozmerný kúsok, v ktorom nájdete všetko, čo v „nadupanom“ pive tohto štýlu chcete nájsť. Pivo je pekne vyskladané, s príjemnými prechodmi. Alkohol je cítiť, ale je to v rámci normy. Za náš zážitok a osmička. Body šli dole za lahodnosť. Pivo je o čosi viac „drzejšie“ ako by sme si predstavovali.

Sending
Hodnotenie čitateľov
8.25/10 (2 hodnotení)