Toto si môžete dať na raňajky namiesto kakaa (The Waiter)

Brokreacja, The Waiter, Sweet Stout, Stout, poľské pivo

Policajt, díler, tanečnica, mäsiar, učiteľka či herec. To je zoznam povolaní, ale aj názvov pív poľského remeselného pivovar Brokreacja. Poľskí kočovníci časť svojich pív venovali nejakému povolaniu. Poliakom treba jedno uznať, takéto fľaše svietia v regáli a priťahujú pozornosť. A u našich severných susedov je pozornosť vždy dôležitá, keďže konkurencia je vysoká. My si dnes ochutnáme pivo, ktoré nesie meno po čašníkovi. Ide o štýl Sweet Stout.

Názov piva: The Waiter

Pivovar: Brokreacja

Druh piva: Sweet Stout

Krajina: Poľsko

Stupňovitosť: 16°

Obsah alkoholu: 5,2 %

Zloženie: Voda, slad (Pale Ale, mníchovský, čokoládový, čokoládový svetlý, Carafa Special typ II, chmeľ (Magnum), laktóza, kakaové bôby, kvasinky (Safale US-05).

Cena: Za pollitrovú fľašu sme zaplatili 2,20 eura.

Farba: Čierna. Pri pohľade do protisvetla zachytíte fialový odtieň.

Pena: Smotanová, vysoká. Pomaly padala.

Vôňa: Kombinácia karamelu, kávy, čokolády, smotany i náznakov sušených sliviek.

Chuť: Sladový základ je výrazný, telo plné, keď ponúka kombináciu čokolády, kávy, granka i sladkostí, ktorú nájdete v prezretých slivkách. Všetko je to zjemnené smotanovou linkou. Koncovka je príjemne horkastá.

7.5/10

Zhrnutie

Zaujímavé pivo. Výrazne sladkasté, čokoládovo-kávové a celkom lahodné. Práve spomínaná lahodnosť je najsilnejšou stránkou tohto piva. Máte pocit, akoby ste pili kakao či granko. Výraznú sladkosť balansuje horkastá koncovka. Za nás je to 7,5 bodu. Ak by ste si toto dali na raňajky namiesto kakaa, asi by ste to nezistili. Určite je to pivo, ktoré môžeme zaradiť do kategórie zážitok. Už je len na vás, ako vám sadne. Ak budete mať možnosť, vyskúšajte.

Sending
Hodnotenie čitateľov
6.83/10 (3 hodnotení)