Ukážka ideálneho piva predovšetkým na zimu (Sarah)

Clock, Sarah, Stout, české pivo

Pivovar Clok je známy aj na Slovensku. Na svojej oficiálnej stránke sa predstavuje len stručne. „V roku 2014 sme do Potštejna po sto rokoch vrátili varenia piva, ale nehráme si na mnohostáročnú históriu. Sme moderný pivovar. Namiesto erbu máme v znaku robota. Zakladáme si na dodržiavaní pivných štýlov. Nerobíme kompromisy, nešetríme. Nevyhýbame sa výzvam. Varíme to, čo nám chutí, to, čo chceme piť aj my.“ Ich produkcia obsahuje stále pivá, aj špeciály. Medzi zimné patrí aj Imperial Stout, ktorý nesie názov Sarah.

Názov piva: Sarah

Pivovar: Pivovar Clock

Druh piva: Russian Imperial Stout

Krajina: Česko

Stupňovitosť: 24°

Obsah alkoholu: 8,5 %

Zloženie: Voda, slad, upravený chmeľ,  ovos.

Cena: Za fľašu s objemom 0,7 litra sme zaplatili necelých šesť eur.

Farba: Čierno-čierna.

Pena: Smotanová, hutná, vysoká.

Vôňa: Kombinácia kakaa, čokolády, náznakov pripálenej hrianky aj kávy. Okrem toho zemité tóny.

Chuť: Sladový základ je výrazný, telo plné. Ponúka kombináciu čokolády, kakaa, sušených sliviek i dubových, ťažších tónov, Všetko je to zjemnené smotanovou linkou. Koncovka je príjemne horkastá.

8.5/10

Zhrnutie

Najprv si dovolíme poznámku, že Clock si drží vysoko nastavenú latku. Pivo sme pili aj z minulých ročníkov a udržuje si kondíciu. Sarah je ukážkou ťažšieho, hutného a zemitého piva. To ponúka čokoladovo-kávovo-ovocné predstavenie, ktoré zaobalené v smotanovej linke. V rámci štýlu ide o podarený kúsok, ktorý ulahodí priaznivcom RISu. Za nás je to 8,5 bodu. Fajn kúsok.

Sending
Hodnotenie čitateľov
8.42/10 (6 hodnotenie)