Voňavé a šťavnaté pitie. „Pecka“ (East Coast Double IPA #4)

The Garden Brewery - East Coast Double IPA #4

História chorvátskeho pivovaru The Garden Brewery je pomerne mladá. Pivovar otvorili v hlavnom meste Chorvátska v roku 2016 a za pomerne krátku dobu sa zviditeľnil aj za hranicami krajiny. Majitelia pritom nevsadili len na samotnú výrobu piva. Keďže mali skúsenosti s prevádzkovaním festivalu či diskotéky, v priemyselnej časti Záhrebu vytvorili mix dobrého piva, jedla i kultúrneho programu. Ak budete mať cestu okolo, odporúčame pivovar navštíviť.

Už na začiatku jeho predstavitelia hovorili o tom, že chcú variť netradičné pivo a tak sa aj deje. Dnes ochutnáme kúsok s názvom East Coast Double IPA #4.

Názov piva: East Coast Double IPA #4

Pivovar: The Garden Brewery

Druh piva: Imperial IPA

Krajina: Chorvátsko

Stupňovitosť: 20°

Obsah alkoholu: 8,0 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad, pšenica, ovos, chmeľ (Citra, Cashmere, Galaxy, Vic Secret), kvasinky.

Cena: Za tretinkovú plechovku sme zaplatili necelé tri eurá.

Farba: Tmavo-žlté. Pivo je výrazne kalné.

Pena: Vysoká so smotanovou konzistenciou. Len pomaly padala.

Vôňa: Výrazná. Kombinácia grepu, pomela, ananásu, melónu, marhúľ aj náznakov limetky.

Chuť: Sladový základ je výrazný, rezkosť jemne nižšia. V chuti kombinácia grepu, pomela, ananásu, marakuje, kvetiniek, borovíc aj náznakov melónu. Horkosť je nevýrazná, doznievanie citrusové. Jemne hreje aj alkohol. 

8.5/10

Zhrnutie

Tak toto je peckové pivo. Voňavé, šťavnaté a na obsah alkoholu aj výborne piteľné. Tóny sú zaoblené, prechody plynulé a všetko tak do seba príjemne zapadá. Za nás je to 8,5 bodu. Určite zážitkové pivo, ktoré sa oplatí ochutnať.

Sending
Hodnotenie čitateľov
8.5/10 (4 hodnotení)