Ukážka moravskej horkosti (Beskydské Hořké IPA)

Beskydský pivovárek Beskydské Hořké IPA

Prvý nástrel: Dnes si ochutnáme produkciu zo susedného Česka. Neďaleko slovenských hraníc vyrástol pred troma rokmi Beskydský pivovárek. Ten stavil na remeselnú produkciu a jeho repertoár je skutočne bohatý. Okrem klasického ležiaku v jeho ponuke nájdete takmer tri desiatky rôznych pivných štýlov. Dnes si otestujeme pivo s názvom Beskydské Hořké IPA. Ide o nefiltrovaný a nepasterizovaný kúsok.

Názov piva: Beskydské Hořké IPA

Pivovar: Beskydský pivovárek, Ostravice

Štýl piva: India Pale Ale

Krajina: Česko

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu: 6,5 %

Zloženie: Beskydská voda, hanácke jačmenné slady, oregonské chmele.

Cena: Pivo sme dostali darom.

Vôňa:  Ovocná. Dominuje tu lesné ovocie (hlavne jahody). Cítim aj zemité tóny.

Pena: Šľahačkovitá, zložená z jemných bublinek. Pekne krúžkovala pohár.

Farba: Medená. Pivo je jemne kalné. Ide o nefiltrovaný a nepasterizovaný kúsok.

Chuť: Už úvod je iskrivý a v strede sa k slovu dostáva kombinácia karamelu, lesného a citrusového ovocia. Tóny sú priemerne našponované a pomerne čisté. Koncovka je výrazne horkastá.

7/10

Zhrnutie

Celkom príjemné pivo. Nejaké detaily k dokonalosti chýbajú, ale piteľnosť je dobrá. Začnime na začiatku. Úvod je príjemný, stred naň nadväzuje, ale pri danej stupňovitosti i obsahu alkoholu nevyužíva svoj potenciál naplno. Kombinuje sa v ňom karamel i rôzne druhy ovocia. Zachytíte však aj náznaky maslovosti. Koncovka je výrazne horkastá. Piteľnosť je dobrá, mne najviac zapasovala horkosť. Na výčape by asi body išli vyššie. Otázna je kvalita skladovania v plastovej fľaši. Dávam sedem bodov.

Sending
Hodnotenie čitateľov
7.67/10 (3 hodnotení)