Ukážková IPA z amerického supermarketu (Goose IPA)

Goose IPA

Prvý nástrel: Niektoré pivovary sa môžu chváliť peknými príbehmi. Pivovar Goose Island Beer je jeden z nich. Založil ho v roku 1988 John Hall ako malý pivovar, ktorý ponúkal pivo v jednom podniku. Keďže ohlasy boli dobré, o jedenásť rokov neskôr sa podnik rozširuje. Aby toho nebolo málo, v roku 2011 kupuje väčšinu v pivovare pivovarský gigant Anheuser-Busch InBev. Pivo sme kúpili priamo v Amerike. Dokonca ho bežne dostanete v supermarkete.

Názov piva: Goose IPA

Pivovar: Goose Island Beer

Druh piva: IPA

Krajina: USA

Stupňovitosť: Neuvedená.

Obsah alkoholu: 5,9 %

Zloženie: Na fľaši nebolo uvedené.

Cena: Balenie šiestich tretinkových pív vyšlo asi na 10 dolárov.

Farba: Zlatistá. Pivo je číre.

Vôňa: Citrusová. Vôňa nie je špeciálne výrazná. Dojazd je kvetinkový.

Pena: Jemne hutná. Postupne padala.

Chuť: Sladový úvod je nevýrazný, čiastočne sa to mení v strede, kde zachytíte grep či iné citrusové ovocie. Najvýraznejší je tu záver. Ten je výrazne horkastý.

7/10

Zhrnutie

Celkom príjemná IPA. Degustačné súťaže by asi nevyhrávala, na príjemné posedenie večer však celkom dobrá voľba. Pivo je výborne piteľné. Ja pri ňom kvitujem hlavne horkastý záver. V ústach vám zostáva príjemná horkosť, ktorá niekoľko sekúnd doznieva a ponúka zážitok.  Slabšou stránkou tohto kúsku je úvod a stred. Aj preto krátim vysoké body. Pivu dávam slušnú sedmičku. Ak by ste naň natrafili, určite vyskúšajte. Na výčape môže byť celkové hodnotenie ešte lepšie.