Prečo je dôležité, aby bolo pivo predstavené (Frajmark)

U Abela - Frajmark

Dnes ochutnáme pivo z bratislavského pivovaru U Ábela, ktorý nájdete v Rači. Pivo nesie meno Frajmark. A pivovar ho predstavil nasledovne. „Pivo je predstaviteľom tzv. pils ale, novej kategórie kde sa používajú suroviny totožné ako pri výrobe ležiaku, ale kvasenie prebehlo pri vyšších teplotách typických pre vrchne kvasené špeciálne pivá s použitím kvasiniek pre vrchné kvasenie.“

Názov piva: Frajmark – Pils Ale

Pivovar: Pivovar U Ábela

Druh piva: Ale

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 11,5°

Obsah alkoholu:  4,6%

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ, kvasnice.

Cena: Za fľašu s objemom 0,66 litra sme zaplatili 3,99 eura.

Farba: Zlatistá, pivo je takmer číre.

Pena: Vysoká s hutnejšou štruktúrou. Len pomaly padala.

Vôňa: Kombinácia karamelu, medu, sladu aj náznakov lesného ovocia.

Chuť: Sladový základ je výraznejší, rezkosť ideálna. V chuti kombinácia medu, karamelu, chlebovosti aj náznakov tmavého lesného ovocia, ale aj jemnej plechovosti. Horkosť je stredne výrazná, doznievanie sladkasto-korenisté.

7/10

Zhrnutie

Trochu sme aj pri pití rozmýšľali. Tento kúsok by ste nepochopili bez toho, aby vám to niekto dopredu nepovedal. Áno, na jednej strane sú tu znaky ležiaka, na strane druhej nepôsobia tak uhladene a čisto (tmavé lesné ovocie). To je aj naša výhrada. Vadila aj plechovosť (znak oxidácie). Do dátumu expirácie zostávali ešte tri mesiace. Inak je to však piteľný kúsok, ktorý zaujme hutnosťou aj iskrením. Za nás je to sedmička. Čapované by sme si toto pivo dali kedykoľvek.

Sending
Hodnotenie čitateľov
6.4/10 (5 hodnotenie)