Ukážkové pivo z Piešťan (ŽiWell Prewi:t)

ŽiWell Prewi:t, ŽiWell, Prewi:t

Pšeničné pivá nie sú na Slovensku až tak obľúbené. Možno to bude dané návykmi, možno len inými preferenciami. Takéto pivo pritom dokáže ponúknuť zaujímavý zážitok aj pri nižšom obsahu alkoholu. Dnes si takýto kúsok otestujeme. Nesie meno ŽiWell Prewi:t a na svedomí ho má Piešťanský pivovar Žiwell. Podľa pivovaru ide o belgický Witbier.

Názov piva: ŽiWell Prewi:t

Pivovar: Piešťanský pivovar ŽiWell

Druh piva: Witbier

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 11°

Obsah alkoholu: 3,75 %

Zloženie: Voda, jačmenný a pšeničný slad, chmeľ, pomarančová kôra, koriander, kmín, kvasinky.

Cena: Pivo nám na testovanie poskytol samotný pivovar.

Farba: Slámovo-žltá. Pivo je kalné.

Pena: Vysoká, šľahačkovitá. Pomerne rýchlo padla.

Vôňa: Kombinácia klinčekov, banánov, jemných citrusov i korenín.

Chuť: Sladový základ je primeraný, telo piva stredne plné, keď v ňom nájdete kombináciu karamelu, náznakov banánov, klinčekov i jemne citrusovej kyslosti. Prechod k jemne horkastému záveru je sprevádzaný jemnou korenistou linkou.

7.5/10

Zhrnutie

Výborné pivo. Lahodné, pekne vyskladané a štýlovo ukážkovo zvládnuté. Najsilnejšie je telo piva, ktoré pekne iskrí a ponúka náznaky sladkých, kyslých i korenistých tónov. Pivo je prudko piteľné, bez pachutí či iných chýb. Za takýto kúsok by sa nehanbili ani svetové pivovary. Je to asi najlepšie pivo, čo sme z tohto pivovaru pili. Za nás silných 7,5 bodu. Aj sme mali polemiku či nedať osmičku, nakoniec to však dopadlo o kúsok nižšie. Treba však ochutnať. Veľká pochvala do Piešťan.

Sending
Hodnotenie čitateľov
8.11/10 (19 hodnotenie)