Rožňavský klokan, ktorému chýbajú „gule“ (Kangaroo)

Prvý nástrel: Rožňavský pivovar Kaltenecker vypúšťa do sveta novinky a tomu sa musíme tešiť. Zdá sa, že to najhoršie má za sebou a v Rožňave sa tak môžu sústrediť na to, čo im ide najlepšie. My si dnes otestujeme ich novinku, ktorá nesie názov Kangaroo. Ide o štýl IPA, ktorý je medzi priaznivcami remeselného piva populárny.

Názov piva: Kangaroo

Pivovar: Pivovar Kaltenecker

Druh piva: India Pale Ale

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 14 %

Obsah alkoholu: 6,1%

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ, kvasinky.

Cena: Pivo kúpite vo viacerých pivotékach. Cena okolo dvoch eur.

Farba: Tmavo-žltá. Pivo je jemne kalné.

Pena: Jemná, smotanová. Pomerne rýchlo padla.

Vôňa: Na štýl výrazná len priemerne. Kombinácia pomarančov, jahôd a jemne aj karamelu.

Chuť: Sladový nástup je priemerný, v strede vyskakuje kombinácia lesného (jahody, ríbezle) a citrusového (limetka, pomaranč) ovocia. Koncovka je horkastá príjemne, na štýl však nedostatočne. Rezkosť je ideálna.

6.5/10

Zhrnutie

Ak by ste mi zaviazali oči a dali ochutnať toto pivo bez toho, aby som vedel o aký štýl ide, povedal by som, že ide o štýl APA. Tomuto kúsku chýba výraznejšie chmelenie. To sa prejavilo vo vôni, chuti aj koncovke. Pivu týmto chýbajú „gule“. Inak je vyskladanie a celková piteľnosť dobrá. Remeselne je určite urobené dobre, len sa asi šetrilo tam, kde by sa nemalo a priaznivci tohto pivného štýlu to spoznajú. Pokojne však vyskúšajte a porovnávajte. Takto dnes dávam slabších 6,5 bodu.

Sending
Hodnotenie čitateľov
6/10 (7 hodnotenie)