PR

V Bratislave sa chystá nový pivný festival

Vo Fresh Markete sa v dňoch 23.3. – 25.3.2018 uskutoční prvý ročník Ochutnaj a Vypi Svet – Prvý festival chutí a cestovania. Na festivale budú spojené pivo, víno, jedlo a cestovanie. O festivale porozprával partner podujatia pivotéka Pivný raj.

Ako vznikol nápad spojiť pivo, víno, jedlo a cestovanie?

V roku 2015 sa podobný koncept uskutočnil v Starej tržnici. S organizátormi tohto podujatia sme sa dohodli na spolupráci a rozhodli sme sa rozšíriť ponuku o kvalitné pivá a vína. Prišlo nám vhodné využiť spojenie gastro prevádzok Fresh Marketu  z celého sveta s výnimočnými pivami a vínami za účasti množstva ambasád, ktoré zahrnú k cestovateľským materiálom aj ochutnávky svojich tradičných jedál alebo nápojov.

Prečo by mal udalosť navštíviť každý pivár?

Okrem domácej pivovarníckej scény bude podujatie obsadené remeselnými pivovarmi z Poľska, Maďarska, Čiech, Nemecka alebo Veľkej Británie. Tešiť sa môžeme aj na americký Stone. Zamerali sme sa na predstavenie remeselných pivovarov z okolitých krajín, ktoré sú známe svojou kvalitou, avšak na Slovensku sa zatiaľ nepredávajú.

Ako sa bude platiť za pivo a iné?

Bude sa platiť v hotovosti. V ponuke sú rôzne druhy lístkov, vo viacerých sú automaticky zahrnuté aj ochutnávky pív a vín.

Aké pivovary potvrdili účasť? Na čo sa môžeme tešiť?

Teší nás záujem mnohých pivovarov. Prisľúbenú účasť máme od poľských pivovarov Pinta a Kingpin, maďarských Mad Scientist a Horizont, nemeckých Ayinger a BRLO, rakúsky Next Level Brewing a z Čiech Matuška, Clock a Sibeeria. Zabúdať nemôžeme ani na Slovenskú craftbeerovú scénu, kde sa nám predstavia chalani z Hellstorku, Unortodox Brewing, Lanius, pivovar Hops, remeselný pivovar Garáž a mnoho ďalších. Všetky informácie ako i zoznam vystavovateľov nájdete na stránke www.ochutnajsvet.sk.

Kde sa dajú kúpiť lístky?

Lístky sú v predpredaji (Kúpite ich na tomto linku) alebo v Pivnom Raji vo Fresh Markete. Samozrejme budú sa dať zakúpiť aj na mieste.

Zdroj: PR článok