V Bratislave sa pripravuje ďalší pivovar. V Starej tržnici

Stará tržnica

V hlavnom meste sa pripravuje ďalší remeselný pivovar. V priestoroch Starej tržnice aktuálne prebiehajú práce na stavbe nového minipivovaru, ktorý sa na Facebooku prezentuje pod stránkou Verím v pivo. Či to bude aj názov pivovaru je nateraz otázne. Majitelia sa zatiaľ predstavujú s tým, že chcú ponúkať remeselné pivo. „Sme dvaja bratia a spolu budujeme v bratislavskom staromestskom podzemí malý remeselný pivovar, pretože veríme V pivo, v jeho najprirodzenejšej a najzdravšej forme – čerstvé, nefiltrované a nepasterizované,“ píšu majitelia na oficiálnej stránke.

Majitelia už spustili aj kampaň, ktorá má prezentovať príslušnosť k pivu. „Odfoť sa pri pive, ukáž symbol „peace“, uploadni fotku na náš facebook a pridaj hashtag ‪#‎verimVpivo,“ píšu majitelia. Desiatky ľudí už vypočili ich výzvu a posielajú stránke svoje fotky s pivom. Prvé správy o pivovare v Starej tržnici sme zachytili ešte koncom minulého roka, nič však nenasvedčovalo tomu, že je projekt živý. Nakoniec sa všetko ukazuje inak. Kedy nový pivovar otvoria je nateraz otázne, každopádne už v priestoroch Starej tržnice začali montovať pivovarské technológie.

V Bratislave doteraz pôsobí 11 pivovarov, ďalšie sú v procese príprav. Zatiaľ posledným prírastkom na mape bol Ružinovský pivovar Komín, ktorý otvorili koncom marca. Nové pivovary by mali pribudnúť  v nasledujúcich mesiacoch v Rači, Podunajských Biskupiciach či Petržalke.  Ďalšie prieskumy pritom prebiehajú aj v ďalších mestských častiach.