V lete nám chutilo, počas jesene už menej (Beer Force One)

Beer Force One, Liptovar, IPA, India Pale Ale

Pivovar Liptovar sme v Liptovskom Mikuláši navštívili v lete. A odchádzali sme spokojní. Koncept aj pivá boli na slušnej úrovni. Aj preto sme boli zvedaví, ako na nás zapôsobí ich pivo vo fľaškovej verzii, ktoré sme kúpili v Bratislave. Siahli sme po pive, ktoré nám chutilo. Nieslo meno Beer Force One. A ide o štýl India Pale Ale.

Názov piva: Beer Force One

Pivovar: Liptovar

Druh piva: India Pale Ale

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 14°

Obsah alkoholu: 6 %

Zloženie: Voda, jačmenné a špeciálne slady (To by mohli vypísať, alergici na pšenicu by to privítali. Aj keď alergén by asi mali uviesť.), chmeľ, pivovarské kvasnice.

Cena: Za tretinkovú fľašu sme zaplatili 2,5 eura.30

Farba: Zlatistá, pivo je jemne kalné.

Pena: Jemná, nevysoká. Bola zložená z malých i veľkých bubliniek, tvar si však dlho nedržala.

Vôňa: Kombinácia limetky, grepu a trávnatých tónov.

Chuť: Sladový základ je stredne výrazný, telo pôsobí prázdnejšie. Nájdete v ňom kombináciu citrusov (hlavne limetka a grep), karamelu a trávnatých tónov. V pozadí môžete rozoznať linku lesného ovocia (napríklad černice) i kvasničnú pachuť. Koncovka je horkastá.

6/10

Zhrnutie

Toto pivo sme testovali v lete a malo určite lepšiu kondíciu. V tomto prípade nejde o žiadny „prúser“. Pivu však chýba lepšie vyskladanie, zaoblenie i iskrivosť. Telo pôsobí vykradnuto a tóny nie sú čisté. Vyrušujú hlavne trávnaté tóny. Ak by sme mali niečo pochváliť, tak horkosť je príjemná a zladená do štýlu. Inak je to slabšia šestka. V lete sme chválili, teraz sme nadšení veruže neboli…

Sending
Hodnotenie čitateľov
6.94/10 (8 hodnotenie)