V Piešťanoch kreslia pivovar. Variť chce výrobca sirupov

Pivovar Simea

V Piešťanoch pripravujú už druhý remeselný pivovar. Po tom, čo vlani otvoril svoje brány Piešťansky pivovar, chce spoločnosť Simea Piešťany rozšíriť ponuku domáceho piva. „Účelom zmeny činnosti je doplnenie prevádzky o pivovar. Teda príprava, varenie a distribúcia, do reštauračných prevádzok a pohostinských zariadení, rozličných druhov piva,“ píše spoločnosť v zámere, ktorý predložila úradom na schválenie.

Firma nie je na trhu nováčikom. Najmä regionálni konzumenti ju poznajú ako producenta nealkoholických nápojov a sirupov. „Nosným výrobkom spoločnosti sú nápoje a sirupy Simeakola s ovocnokaramelovo bylinkovou príchuťou a Vinovka s príchuťou hroznového vína. Tieto ako aj iné dodávame nielen výrobcom nealkoholických nápojov, ale aj pivovarom, ktorí vyrábajú sudové limonády a nealkoholické nápoje,“ píše na svojich stránkach spoločnosť.

Firma sa rozhodla, že túto ponuku rozšíri aj o pivo. Chce využiť budovy, ktorými disponuje. „Keďže samotné priestory prevádzky kapacitne umožňujú doplniť túto prevádzku o nový sortiment, navrhovateľ mieni rozšíriť túto činnosť o výrobu piva,“ vysvetľuje svoje kroky investor.  Ten chce oddeliť aktuálne priestory bez toho, aby potreboval stavať novú budovu. Ako to už v podobných pivovaroch býva, v Piešťanoch nechcú konkurovať veľkým hráčom na trhu. „Realizáciou zmeny navrhovanej činnosti sa rozšíri ponuka o kvalitné pivo, pričom výhodou bude, že bude mať trochu iný charakter, ako pivá vyrábané vo veľkých pivovaroch, kde sa prejavuje uniformita výroby ako dôsledok znižovania nákladov na výrobu,“ píšu Piešťanci.

S realizáciu pivovaru by chceli začať už v najbližších mesiacoch. „V prvej etape bude investor budovať technológiu varenia. Zretie piva bude realizovať iba v polovičnom počte nádob určených na zrenie piva. Túto etapu mieni začať v prvom až v druhom štvrťroku roku 2016, kde náklady na túto časť budú predstavovať cca 150 tisíc eur,“ uvádza sa v dokumentoch, ktoré posudzujú úrady.

Druhá etapa má byť realizovaná v roku 2017, kedy má byť pivovar rozšírený o nové tanky. Tú investor počíta, že preinvestuje asi 100-tisíc eur.

Snímka: Google Street View