Kúsok, ktorý je iný ako naša tradičná produkcia (Summer Honey)

Včelco - Medobeer Summer Honey

Dnes ochutnáme pivo Medobeer Summer Honey, ktoré na trh uviedol pivovar Včelco. Ako z názvu vyplýva, nejde o plnokrvného producenta piva. V prvom rade je to včelárstvo, ktoré sa rozhodlo rozšíriť svoju ponuku aj o iné produkty, pri ktorých využije med. Takým príkladom je aj spomínané pivo. Pri jeho výrobe bol použitý aj med.

Pivovar predstavil svoj produkt nasledovne: „Pivo vyrobené pre príjemné osvieženie najmä počas letných dní, alebo keď si chceme zaspomínať na príjemné slnečné lúče. Pivo blonďavo-zlatistej farby zrelého obilia, s citrusovo ovocnou vôňou. V chuti cítiť letné ovocné tóny a podmanivú ľahkosť. Jemnou horkosťou a náznakom medu bez zbytočnej sladkosti príjemne osvieži.“

Názov piva: Medobeer Summer Honey

Pivovar: Včelco

Druh piva: Farmhouse

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu:  4,4%

Zloženie: Voda, jačmenný slad, včelí med 2%, chmeľ, kvasinky.

Cena: Za tretinkovú fľašu sme zaplatili 1,79 eura.

Farba: Žlto-oranžová.

Pena: Vysoká, nadýchaná so šľahačkovitou štruktúrou. Bola zložená z malých aj väčších bubliuniek.

Vôňa: Kombinácia medu, kvetín, pomarančov, prezretých marhúľ.

Chuť: Sladový základ je výrazný, rezkosť vyššia. V chuti kombinácia medu, karamelu, pomarančov, marhúľ aj náznakov kvetiniek. Horkosť je stredne výrazná, doznievanie je suchšie s jemne pikantnou stopou.

6.5/10

Zhrnutie

Pri otvorení piva nás čakal gejzír, evidentne ešte pracovalo. Nemusí to byť chyba, keďže na vyzrievanie piva vo fľaši upozorňuje na etikete aj samotný pivovar. Samotné pivo je na obsah alkoholu  hutné a iskrivé. Na náš dojem o čosi viac divokejšie, ako by malo. Nie je to však zlé pivo. Za nás je to za 6,5 bodu. Pokojne ochutnajte, je to iné pivo, ako akákoľvek produkcia u nás.

Sending
Hodnotenie čitateľov
7.83/10 (3 hodnotení)